CHP Babaeski İlçe Başkanı Başkan Av. İrfan Altınel:

15
“CHP sosyal demokrat bir partidir” 


HABER MERKEZİ
Cumhuriyet halk Partisi (CHP) Babaeski İlçe Başkanı Av. İrfan Altınel, DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi’nin Babaeski de Belediye işçileri ile sözleşme imzalamaya geldiği 15 Şubat 2010 Pazartesi günü bir konuşma yaparak, CHP’ye destek vermeye çağırdı.
Altınel, yaptığı konuşmasında şunları söyledi;
“Cumhuriyet Halk Partisi bildiğiniz gibi Kuvayi Milliye’den gelen köklü devlet kuran, devletin kurallarını yapan bir partidir. Aynı zamanda sosyal demokrat bir partidir. Sosyal demokrat partilerin en büyük bağdaşlıkları emek örgütleridir. Emek örgütlerinin de en başında DİSK gelir. Bendeniz yaşadığı ömrü DİSK ile yaşamış bir insan olarak DİSK’i çok ayrı bir yere koyuyorum Sevgili Genel Başkanımı da baş tacı ediyorum.
Sevgili arkadaşlarım, CHP İlçe merkezinde bu hafta yapılacak Perşembe toplantısında TEKEL işçileri ve 4C konusunda sunum yapılacaktır. Bu sunumu da Alaaddin Öztürk arkadaşımız yapacaktır. Bu hazırlıklarımız tamamlanmıştır. Yapılan toplu iş sözleşmesi hayırlı, uğurlu olsun. Bundan sonra Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmemesi için, satılmaması için, Laik Cumhuriyet olmaktan çıkmaması için el birliğiyle çalışmak zorundayız. Bunun için Cumhuriyet Halk Partisi’nin hazırlıkları vardır.
Biz bu dönem iktidarı AK Parti’nin elinden almak istiyoruz. En büyük güvencemiz de emek örgütleridir. Emek örgütlerinin de en başında DİSK vardır. DİSK ile sonuna kadar birlikte çalışarak Ülkemizi yeniden aydınlık geleceklere çıkarma düşüncesindeyiz.” (ö.b.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here