CHP, Altınorak’ı mutlu gününde yalnız bırakmadı

27
Cumhuriyet Halk partisi (CHP) Eski Milletvekili Yavuz Altınorak ve Gülafer Altınorak’ın Kızları Buket Altınorak’ın kına gecesi, Babaeski Tansa Yazlık Düğün Salonu’nda ince ince yağan ……
Haber: Özkan Başaran
Cumhuriyet Halk partisi (CHP) Eski Milletvekili Yavuz Altınorak ve Gülafer Altınorak’ın Kızları Buket Altınorak’ın kına gecesi, Babaeski Tansa Yazlık Düğün Salonu’nda ince ince yağan yağmura rağmen yoğun bir katılımla gerçekleşti.
Mehmet Fazıl Erdem ve Nilgin Erdem’in Oğulları Enver Erdem ile Hayatını birleştiren Buket Altınorak’ın kına gecesi düğün gibiydi.
Davetlilerin Kapıda karşılandığı kına gecesinde Ankara’dan katılan ünlü konuklar dikkat çekti.
CHP Grup Başkanı Engin Altay, CHP Eski İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, CHP Eski Edirne Milletvekilleri Bilgin Paçarız ve Rasim Çakır, CHP Bilecik Eski Milletvekili Yaşar Tüzün, CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, CHP Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca, CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Av. Alaaddin Güncer, CHP Kırklareli Milletvekilleri Mehmet Siyam Kesimoğlu, Av. Turgut Dibek, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı, B.Mandıra Belediye Başkanı Şükrü Çölgeçen, Alpullu Belediye Başkanı Ahmet Durgun, Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel, CHP Kırklareli Belediye Başkan Aday Adayı Vecdi Gündoğdu, CHP Lüleburgaz Belediye Başkan Aday Adayları Turabi Kayan, Koray Şentürk, Dr. Tansel Barış, CHP Babaeski Belediye Başkan Aday Adayları Av. Haluk Tezsezer ve Vet. Hek. Ozan Yetkin Hazar, İl Genel Meclis Üyeleri Şahin Arslan, Alaaddin Ergin, Babaeski Belediye Meclis Üyeleri Sebahattin Öner, Sebahattin Nemli, Elmaz Biner, Babaeski Esnaf Sanatkarlar Oda Başkanı Türkay Topal, Babaeski Kamyoncular Kooperatifi Başkanı Mustafa Buyur, Trakya Birlik Başkan Vekili Hilmi Kahraman, Pankobirlik Başkanı Ramiz Özgen ve YÖNETİM KURULU ÜYESİ Vedat Dal, Babaeski Ziraat Odası Başkanı Mehmet Atalay ve çok sayıda köy ve Mahalle muhtarının yanı sıra partili oda ve dernek yöneticisi ile gönül dostlarının katıldığı kına gecesi muhteşemdi. Renkli siyasi simaların buluştuğu kına gecesinde Ramço Orkestrası da davetlileri coşturdu. Gelin ve Damadın Salona davet edilmesiyle ışıklar arasında çiftin dans ederek kına gecesini açtı. Daha sonra da havai fişek gösterisi yapıldı. Gecenin İlerleyen saatlerinde gelin ile damat’ın zeybek oynamaları davetlilerin ayakta alkışlarıyla desteklendi. 
Harmandalı oynayan gelin ve damat, ın ustaca figürleri görülmeye değerdi. Gece, davetlilerin dans için piste dolduğu sıralarda ,Eski Vekil Yavuz Altınorak Kızıyla dans ederken sevinç gözyaşlarını tutamadı.
Daha sonra gelinliğini çıkarıp, geleneksel kına kıyafetini giyen Buket Altınorak’a sahnede kına yakıldı. Kına havasıyla gelinin etrafında dönen genç kızlar, konukların alkışlarıyla bir geleneğin yaşamasına da katkı yaptılar. Kına töreni bittikten sonra gece Oyun havalarıyla devam etti. 
Eski Vekil Yavuz Altınorak ve Eşi Gülafer Altınorak Kızları Buket Altınorak, damatları Enver Erdem ve Konuklarıyla çiftetelli oynayarak geceye renk kattılar. Muhteşem kına töreni uzun yıllar akıllarda kalacak.
Cankurt Medya Grup çalışanları olarak bizler de, Buket ve Enver Erdem Çiftine ömür boyu mutluluklar dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here