CHP aday adayları kesin listesi açıklandı

73
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, CHP
Kırklareli Milletvekili Aday Adaylığı için yapılacak olan ön seçim
öncesi oy pusulalarında yer alacak olan kesin aday listesini açıkladı.

HABER MERKEZİ
12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak olan milletvekili seçimleri için 3 Nisan 2011 Pazar günü Kırklareli’de Cumhuriyet Halk Partisi olarak bir ön seçim yapılacağını ifade eden İl Başkanı Gündoğdu, Ön seçimin delege ile olacağını belirterek şöyle konuştu;
“Ön seçimde; kongrelerde seçilmiş olan il ve ilçe başkanları ile yönetim kurulları oy kullanacak. CHP’li belediye başkanları ile CHP’li belediye meclis üyeleri oy kullanacak. CHP’nin il genel meclis üyeleri oy kullanacak. İlin CHP’li mevcut eski parlamenterleri yani milletvekilleri oy kullanacak. Yine CHP’li milletvekili aday adayları oy kullananlar arasında yer alacak. Kırklareli’de bulunan ilçe kongresi ve aynı zamanda il kongre delegeleri oy kullanacak. Olaya baktığımız zaman biraz daha geniş tutulduğunda yine bizim seçim çevrimizde ki kurultay delegeleri oy kullanacak. Yine; Kırklareli’deki CHP’ye kayıtlı olan Kırklareli meslek odası başkanları ile sendika başkanları da oy kullanacak.”

*Toplam 1445 delege oy kullanacak
Kırklareli il bazında toplam 1445 delegenin oy kullanacağını belirten İl başkanı Gündoğdu, ilçe dağılımı hakkında şu rakamları verdi;
“Kırklareli il bazında toplam 1445 delege oy kullanmış olacak. Merkez İlçe’de 319, Lüleburgaz’da 493, Babaeski’de 226, Pınarhisar’da 105, Vize’de 132, Demirköy’de 50, Kofçaz’da 56, Pehlivanköy’de 64 delege oy kullanacak.”

*Kırklareli Merkezi İlçe Halk Eğitim Salonu’nda oy kullanacak
İlçe seçim kurullarına ön seçim ile ilgili parti kütüğü listeleri ve delege listelerinin verildiğini ifade eden İl Başkanı Gündoğdu, İlçe Seçim Kurulu’nun geçtiğimiz hafta ön seçim ile ilgili tüm işlemleri başlattığını, her ilçenin kendi bölgesinde İlçe Seçim Kurulu’nun belirlediği yerde oy kullanacağını kaydetti. Tamamen resmi ve hakim önünde yapılan bir ön seçim olacağını sözlerine ekleyen İl Başkanı Gündoğdu, CHP Kırklareli Merkez İlçe’nin 3 Nisan 2011 Pazar günü Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda mesai saatleri içinde ön seçim yapacağını belirtti.

*Kesin aday adayı listesi 11 kişiden oluşuyor
CHP Genel Merkezi’nde 26 Mart 2011 Cumartesi günü parti tüzüğünün 55. maddesi ve milletvekili aday saptama yönetmeliğinin 14. maddesi uyarınca MYK üyelerinin huzurunda bir harf kurası çekildiğini belirten İl Başkanı Gündoğdu, çekilen kurada “E” harfinin çıktığını, buna göre “E” harfinden başlayarak 11 tane milletvekili aday adayının sıralamaya girdiğini kaydetti. Şuanda 11 tane mevcut aday adaylarının bulunduğunu belirten İl Başkanı Gündoğdu; “Kesinleşmiş olan milletvekili aday adayları sıralamasına göre oy pusulasında 1. sırada Gülcan Ersin, 2. sırada Kenan Gürbüz, 3. sırada Turabi Kayan, 4. sırada M. Siyam Kesimoğlu, 5. sırada M. Tuna Soykan, 6. sırada Zeki Akın, 7. sırada İrfan Altınel, 8. sırada Yavuz Altınorak, 9. sırada Tansel Barış, 10. sırada Hakan Dedeoğlu, 11. sırada Turgut Dibek yer alacak.” dedi. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here