Cezalarını yol yaparak çekiyorlar

3
* Kırklareli’de Denetimli Serbestlik Uygulaması’ndan faydalanan hükümlüler, cezalarını parke taşı döşeyerek çekiyor. Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı Yavuz; “Cezaevlerinden tahliye olmuş hükümlülerimizin hem iş bulmalarına kolaylık sağlamak hemde toplumumuz ile kaynaşmaları amacıyla hazırlanan bu tür projelere önem veriyoruz” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de cezalarını denetimli serbestlik kapsamında kamu hizmeti vererek çeken hükümlüler, Armağan Köyü’nde yollara parke taşı döşüyor.
Kırklareli Adliyesi önünde sabah saatlerinde toplanan 7 hükümlü, tahsis edilen minibüs ile Armağan Köyü’ne getirilerek, çalışmalarına başlıyor. Özverili bir şekilde çalışmalarını sürdüren hükümlüler, Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen "Sokak Sağlıklaştırması" projesi kapsamında yollara parke taşı döşüyor. Hükümlüler, cezalarını çekerken, meslek sahibi olmayı da amaçlıyor.
Çalışmaların ilk startını yola parke taşı koyarak veren Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, yaptığı açıklamasında, hükümlülerin topluma kazandırılması için çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Denetimli Serbestlik Uygulaması’ndan faydalanan hükümlülerin Armağan köyünde parke taşı döşemeye başladığını belirten Yavuz, hükümlülerin cezalarının yanı sıra meslek sahibi de olduklarını kaydetti.
Türkiye’de ilk kez hükümlülerin yol yapım çalışmalarına katılarak parke taşı döşediğini ifade eden Yavuz, "Cezaevlerinden tahliye olmuş hükümlülerimizin hem iş bulmalarına kolaylık sağlamak hemde toplumumuz ile kaynaşmaları amacıyla hazırlanan bu tür projelere önem veriyoruz. Bir olma noktasında bu şekilde bir organizasyon düşündük. Ben köylülerimize ve hükümlülerimize teşekkür ediyorum. Önemli olan bir olmak, beraber olmak, muhabbetimizi, dostluğumuzu, arkadaşlığımızı, sevgimizi güzelliğimizi paylaşabilmek. Ülkemizinde zaten buna ihtiyacı var. Biz bir olduğumuz sürece, beraber olduğumuz sürece, hep beraber başarılı olacağız" şeklinde konuştu.
Köy Muhtarı Recep Dal da, köylerinde çalışmalara katılan hükümlüler ile yakından ilgileneceklerini belirtti. Hükümlülerin topluma kazandırılmasını önemsediklerini anlatan Dal, Başsavcı Yavuz’a da teşekkür etti.
* “Uygulama ile meslek sahibi olacağız”
Denetimli Serbestlik Uygulaması’ndan faydalanan hükümlü Şenol İlhan da, kamu hizmeti vererek cezasını çektiğini anımsattı.
Cezasını çekerken, meslek sahibi de olacaklarını dile getiren İlhan, şöyle devam etti:
"Bir suçtan dolayı cezaevinde yattım. Cezamın son bir yılında denetimli serbestlik uygulamasından yararlanarak, çıkarıldım. Kamu hizmeti vererek cezamı çekiyorum. Hükümlü arkadaşlarım ile beraber burada çalışıyoruz. Burada çalışmaktan çok memnunuz. Köy halkına ufakta olsa bir katkımız olacak." (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here