Cezalar kesildi

34
* Kaynarca’da izinsiz 400 kamyon tarım toprağı alan taşeron firmaya 27 bin 500 TL. para cezası ile firmaya faaliyetten men cezası geldi. Ayrıca yine dere yatağına fabrika atıkları atan bir fabrikaya 44 bin TL. para cezası kesilirken Fabrika sahipleri ve Genel Müdür 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası ile yargılanacak. 
HABER MERKEZİ 
Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi’ne bağlı Kaynarca Beldesinde izinsiz 400 kamyon toprak alan firmaya 27 bin 500 TL. para cezası ile faaliyetten men cezası geldi. Konu hakkında bir açıklama yapan Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker, bu konuda sesiz kalmadıklarını ve suçlulara gereken cezaların verildiğini söyledi. Jandarma ve Valilik kanalıyla tespitler yaparak firma hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyleyen Türker, 400 kamyon tarım toprağını izinsiz alan firmaya para cezası ile faaliyetten men cezası uygulandığını belirtti. Türker ayrıca, Çerkezköy’de faaliyet gösteren bir döküm fabrikasının, fabrika atıklarını dere yatağına attığını tespit ettiklerini ve bu fabrika hakkında da suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Suçlu bulanan bu firmaya 44 bin TL. para cezası verildiğini söyleyen Türker, ayrıca fabrikanın Genel Müdürü ve sahipleri 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası ile yargılanacağını söyledi. 
* Türker; “Biz çevreye çok duyarlıyız” 
Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker, kaynarca halkı olarak çevreye çok duyarlı olduklarını söyledi. 07 Haziran 2014 tarihinde Kaynarca’da Çevre Sempozyumu yaptıklarını söyleyen Türker, bu sempozyuma 5 Profesör’ün ve 1000’e yakın misafirin katıldığını söyledi. Yine Trakya Tarımı ve Trakya Toprakları’nın geleceğini konuştukları bir konferans düzenlediklerini belirten Türker, çevre konusunda yine değişik etkinliklerinin olacağını söyledi. (Kadir Sinici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here