Cezaevi’nde yarıştılar

6
Kırklareli E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda hükümlü ve tutuklular arasında "Siyer ve Hadis Bilgi Yarışması" düzenlendi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda hükümlü ve tutuklular arasında "Siyer ve Hadis Bilgi Yarışması" düzenlendi
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, bir hükümlü Kuran-ı Kerim Meali, başka bir hükümlü de ”40 Yaşında” şiirini okudu. Program hükümlülerden oluşan ilahi grubunun seslendirdiği ilahiler ile devam etti. Ardından iki kişilik gruplar halinde 4 hükümlünün katılımı ile bilgi yarışması yapıldı. Hükümlülere Hz. Peygamber’in doğumu, ölümü, yaşamı ve yönettiği savaşlar ile ilgili 20 soru yöneltildi. Yarışmada, 20 sorunun tamamına doğru cevap veren D Gurubu yarışmayı birinci olarak tamamladı. 
Yarışma sonrası bir konuşma yapan Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Hz. Peygamber’in merhamet, şefkat ve bağışlayıcı olduğunu söyledi. Başsavcı Yavuz Konuşmasında Şunları kaydetti; “Her insanın bağışlayıcı olması gerekiyor. Cezaevlerinde düzenlenen bu tür etkinliklerin hükümlü ve tutuklulara moral veriyor. Her daim cezaevinde etkinlik düzenlemeye gayret gösteriyoruz. Göreve ilk başladığımızda böyle bir yarışmanın düzenlenmesini söyledim. Yıllardır ceza infaz kurumlarında görev yapıyoruz. En keyif aldığımız, en zevk aldığımız, en iştahlı olduğumuz programlardan bir tanesi oldu. Belki de merhametin şefkatin, bağışlamanın, affetmenin en fazla olması gerektiği yerlerden bir tanesi Ceza İnfaz Kurumlarımız. Biran önce sizlere tahliye diliyorum.” 
Konuşmaların ardından Yavuz ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hakan Türkön, yarışmaya katılan hükümlü ve tutuklulara çeşitli hediyeler verdi. Etkinliğe Yavuz, Türkön, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Kırklareli İl Müftüsü İsmail Bayrak, Aile ve Sosyal Politikalar Kırklareli İl Müdürü Hatice Malkoç Çetin, Kırklareli Turizm İl Müdürü Necmi Asan ile hükümlü ve tutuklular katıldı.(Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here