“Çevreyi ve Hayvanları Koruma” Semineri verildi

14
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Gezi ve Sanat Kulübü “Çevreyi ve Hayvanları Koruma” adlı seminer düzenlendi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Gezi ve Sanat Kulübü “Çevreyi ve Hayvanları Koruma” adlı seminer düzenlendi. Kırklareli Kültür Merkezi Salonunda düzenlenen Seminerde, Çevre ve Sokak Hayvanları hakkında katılımcılara bilgiler verildi. 
Biyolog İrem Boylu, Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Avukat İlknur Devrim Kantarcı ve Veteriner Hekim Erkan Çolak’ın konuşmacı olarak katıldığı seminerde, ilk orak Biyolog İrem Boylu konuşma yaptı.
Boylu seminerde Küresel Isınma, Ozan tabakası, Küresel ısınmaya bağlı olarak su kıtlığı ile geri dönüşüm hakkında bilgiler verdi. Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Avukat İlknur Devrim Kantarcı, sokak hayvanlarının çaresizliğini ve hayvanların geri kazanılma yolları hakkında bilgi verdi. Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Avukat İlknur Devrim Kantarcı, sokak hayvanlarına verilemesi gereken önemini belirtti.
Kantarcı; "Bir ülkenin gelişmişlik seviyesini anlamak istiyorsak, o ülkede yaşayan insanların hayvanlara nasıl muamele ettiklerine bakmalıyız” dedi. Kantarcı’nın konuşmasını ardından Veteriner Hekim Erkan Çolak, seminer verdi.  (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here