”Çevreye saygılı, yeşil bina sertifikasyon kuruluşu”

16

 

Corio Türkiye Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nilüfer Özlem, ”Çevreye saygılı, yeşil bina sertifikasyon kuruluşu olan Breeam’e kaydolup geçici skor olarak iyi seviyesini yakaladık” dedi.

 

Özlem, Tekirdağ’daki Tekira Alışveriş Merkezi (AVM) Yönetim Odası’nda, gazetecilere yaptığı açıklamada, Corio’nun 2005 yılında Akmerkez hissedarlığıyla Türkiye pazarına girdiğini bildirdi.
Corio Türkiye’nin, 2009 yılının Mart ayı itibarıyla, Tekira AVM yönetiminin tamamını satın aldığını belirten Özlem, Tekira AVM’nin gerçekleştirdiği yenilikler ile tüm bölgeye değer kattığını ve bölge halkı için istihdam sağladığını ifade etti.
Tekira AVM’nin, 17 bin 800 metre kare üzerine kurulu, 85 bin metre kare kapalı alana sahip olduğunu anlatan Özlem, aynı zamanda 85 önemli markaya ev sahipliği yaptığını, 13 restoran ile kafeye, 7 sinema salonuna ve 1200 araç kapasiteli otoparka sahip olduğunu söyledi.
Özlem, şunları kaydetti:
”Corio Türkiye, genel anlamda aktif bir yatırımcı. AVM kurulduktan sonra anahtar teslim alıp yatırım yapan bir firmayız. AVM’lerde ilk önce sosyal ortam yaratmaktayız. İnsanlar ilk önce sosyalleşir, ondan sonra alışveriş yapmaya başlar. Ayrıca çocukların oynayabileceği zeka geliştirici ortam yaratmaktayız. Tekira AVM’ye sadece ulusal markaları değil burada bölgede bulunan lokal markaları da getirdik ve tüketiciye böylece sıcak bir ortam yaratmış olduk. AVM kiracı sayıları her geçen gün artmakta. AVM’de açılan yeni markalar, bölge halkına istihdam ve ticari hayata önemli katkı sağlamakta.”
Tekira AVM’nin, bölge halkının her zaman yanında olmayı sürdüreceğini ifade eden Özlem, şu bilgileri verdi:
”Aynı zamanda çevreye saygılı, yeşil bina sertifikasyon kuruluşu olan Breeam’e kaydolup geçici skor olarak iyi seviyesini yakaladık. Resmi skor hedefimize ise Eylül’de ulaşacağız. Tekira AVM, geniş alanı ve sunduğu olanaklarla sadece Tekirdağ nüfusuna değil, tüm Trakya ve Edirne’ye seslenerek büyük bir potansiyel yaratıyor. Bu potansiyelin en iyi şekilde değerlendirilmesi için her geçen gün daha yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Hızla hayata geçirdiğimiz projelerimiz devam edecek.” aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here