“Çevreci Eğitimler” devam ediyor

14
* Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından öğrenciler “Çevre Kirliliği, Suyun Tasarruflu Kullanımı ve Geri Dönüşüm” konularında bilinçlendiriliyor. 
HABER MERKEZİ 
Kırklareli Belediye Başkanlığı Temizlik İşleri ve Su İşleri Müdürlüğü tarafından Kırklareli merkezde bulunan İlköğretim Okullarındaki öğrencilere yönelik Çevre Kirliliği, Geri Dönüşüm ve Su Tasarrufu konularında eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları devam ediyor.
Günde iki okulda devam eden eğitimlerin ilki 3 Nisan 2012 Salı günü saat 10.20’de Gazi Mustafa Kemal İlköğretim ve saat 14.05’te Ahmet Mithat İlköğretim Okul’unda gerçekleştirildi.
Kırklareli Belediye Başkanlığı Su İşleri Müdürlüğünde görevli Çevre Yüksek Mühendisi Ufuk Özen tarafından hazırlanan “Çevre Kirliliği, Geri Dönüşüm ve Su Tasarrufu” slâyt sunumu eşliğinde öğrenciler bilgilendirildi.
Çevre Yüksek Mühendisi Özen, öğrencilerin geleceklerine sahip çıkmaları gerektiğini, aksi taktirde küresel ısınmayla birlikte sağlıksız bir dünyanın onları beklediğini söyleyerek şöyle devam etti; 
Bu eğitim semineri ile genç ve taze beyinlere sağlıklı, güzel ve temiz bir dünyada yaşayabilmek için çevreye karşı duyarlı olmanız gerekli. Doğaya ve çevreye sahip çıkarak doğabilecek olumsuz durumlardan kurtuluruz bunun önlemini almak için doğa sevgisini ilköğretimde çocuklara aşılanması, çocukların bilinçlendirilmesi gerekiyor.” (ş) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here