Çevre ve Sağlık Komisyonu’nun raporu Kırklareli’deki Çevre Kirliliği’ni gözler önüne serdi

12
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Ağustos Ayı Toplantıları 08 Ağustos 2014 Cuma günü gerçekleştirilen 5. Birleşim ile sona erdi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Ağustos Ayı Toplantıları 08 Ağustos 2014 Cuma günü gerçekleştirilen 5. Birleşim ile sona erdi. Yapılan toplantılarda meclis üyeleri önlerine gelen gündem maddelerini her zaman ki gibi ince eleyip, sık dokuyarak, aralarında kısa da olsa tartışarak vatandaşların yararına olacak şekilde almaya devam ettiler.
5. Birleşimin başlamasının ardından gündemdeki maddeler birer birer görüşülerek kimi maddeler iyice araştırılması için komisyonlara havale edilirken, komisyonlar tarafından hazırlanan raporlar oylanarak oybirliği ile kabul edildi.
Özellikle Gürcan Kırım, Saffet Üresin, Şahin Arslan, Reşat Şükrü Saka ve Mehmet Gülay Erkol’dan oluşan Çevre ve Sağlık Komisyonu tarafından hazırlanan ayrıntılı rapor Kırklareli’de yaşanan çevre kirliliğinin sağlık açısından ne kadar kötü bir duruma gediğini gösterdi. 
Lüleburgaz’a bağlı Tatarköy ve Sakızköy’deki endüstriyel atıkların, kontrolsüz olarak tarım arazileri, mera ve su havzalarını kirletecek şekilde vahşice ve gelişi güzel boca edilmesi sonucu oluşan atıkların kirlilik ile idari ve mali boyutunun araştırılması konusunda Çevre ve Sağlık Komisyonu’nun hazırladığı raporu çevre duyarlılığı ile tanınan Komisyon Başkanı Gürcan Kırım okudu. Yaklaşık 45 dakikada okunan raporun ayrıntılı bir şekilde hazırlanması diğer meclis üyeleri tarafından takdir ve alkışla karşılandı. Raporda yer alan Kırklareli’nin çevre konusunda yaşadığı sorunların ayrıntıları meclis üyeleri tarafından da hayretle karşılandı. Kırklareli’nin arazilerinde, meralarında ve su havzalarında yaşanan çevre kirlilikleri ve bunun sonucunda yaşanan sağlık sorunlarının artması konusu ayrıntılı bir şekilde yer aldı. (Savaş Eskici)  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here