Çevre Müdürlüğü’nden kaçak kömüre geçit yok

12
Kırklareli Çevre ve Orman Müdürü Erol Bilgir, Sonbahar dolayısı ile
ihtiyaç duyulan bölgelerde ağaç dikim çalışmaları yaptıklarını belirtti.

HABER MERKEZİ
Müdür Bilgir, yapılan çalışma kapsamında Devletliağaç Köyü ve Kofçaz bölgelerinde ağaçlandırma çalışmaları yapıldığını, havaların müsaade ettiği müddetçe kentin ihtiyaç duyulan diğer bölgelerine de ağaçlandırma çalışmalarının yapılacağını ifade etti.
Müdür Bilgir, hava kirliliğinin önüne geçmek için yaptıkları çalışmalar hakkında şunları kaydetti;
“Havaların soğuması ile birlikte vatandaşlar ısınma amaçlı soba ve kalorifer kazanı yakmaya başladılar. Bizlerde tüm şube müdürlerimizin katılımı ile ısınmak için yakılmakta olan kömürlerin denetimine başladık. Tüm satıcıları gezerek numuneler alıp yaptığımız analiz sonuçlarına göre tespit ettiğimiz kaçak kömürlerin satışını engelleyip, bu kömürleri ilimiz sınırları dışına çıkardık. Hava kirliliğini önlemek için yaptığımız denetimler kış ayları süresince devam edecektir. Aynı şekilde toplu konutların kalorifer kazanlarını denetlemeye devam ediyoruz. Hem ağaçlandırma hem de hava kirliliği ile mücadele çalışmalarımız tüm hızı ile devam etmektedir.”
* “Doğalgaz kullanımı hava kirliliğinin önüne geçecek”
Doğalgaz çalışmalarının sonlanması ile birlikte şehrin tamamında doğalgaz kullanmasının iyi olacağını belirten Müdür Bilgir, böylelikle kentin hava kirliliğinin iyice düşmesini sağlanacağını ifade ederek; “Doğalgazın çevreci oluşu nedeni ile bu yakıt türünün kullanılması için yapılan çalışmaların sonlanmasını beklemekteyiz.” dedi.
* “Avcılık kontrol altında”
Av sezonunun başlaması yapılan kontrolleri sıklaştırdıklarını belirten Müdür Bilgir; “Av Sezonu’nun açılması ile bu hobiyi yerine getiren avcıları da kontrol altına almak için denetimler yapmaktayız. Sıklıkla yaptığımız denetim ve kontroller ile doğal dengenin korunmasına katkı sağlamaya çalışıyoruz” dedi. (c.s.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.