“Çevre Eğitimleri” devam ediyor

9
* Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından öğrenciler “Çevre Kirliliği, Suyun Tasarruflu Kullanımı, Geri Dönüşüm ve Geri Kazanım” konularında bilinçlendirme çalışmaları devam ediyor. 
HABER MERKEZİ 
Kırklareli Belediye Başkanlığı Temizlik İşleri ve Su İşleri Müdürlüğü tarafından Kırklareli merkezde bulunan İlköğretim Okullarındaki öğrencilere yönelik Çevre Kirliliği, Geri Dönüşüm, Geri Kazanım ve Su Tasarrufu konularında eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları devam ediyor.10 Nisan 2012 Salı günü saat 10.20’de Ahmet Yener İlköğretim Okulu’nda Kırklareli Belediye Başkanlığı Su İşleri Müdürlüğünde görevli Çevre Yüksek Mühendisi Ufuk Özen tarafından hazırlanan Çevre Kirliliği, Geri Dönüşüm ve Su Tasarrufu slâyt sunumu eşliğinde öğrenciler bilgilendirdi. 
Çevre Yüksek Mühendisi Özen, öğrencilerin geleceklerine sahip çıkmaları gerektiğini, aksi taktirde küresel ısınmayla birlikte sağlıksız bir dünyanın onları beklediğini söyleyerek şöyle devam etti; 
“Bu eğitim semineri ile genç ve taze beyinlere sağlıklı, güzel ve temiz bir dünyada yaşayabilmek için çevreye karşı duyarlı olmanız gerekli. Doğaya ve çevreye sahip çıkarak doğabilecek olumsuz durumlardan kurtuluruz bunun önlemini almak için doğa sevgisini ilköğretimde çocuklara aşılanması, çocukların bilinçlendirilmesi gerekiyor. Çöplerinizi yola, çevreye değil özel yapılmış olan çöp konteynırlarına atmalıyız. Belediye görevlileri bu çöpleri toplayarak şehrin dışında bulunan katı atık çöplüğüne götürerek, çevreye, doğaya, insanlara canlılara zarar vermesin diye imha ediyor. Çevreyi oluşturan en büyük etkenler hava, su, topraktır. Hava, su, toprak kirletmemeye özen gösterip, dikkat etmeliyiz” dedi.(ş) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here