Çetintaş; “Oda olarak Hijyen Eğitimi’ne çok önem veriyoruz”

16
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) tarafından verilen Hijyen Eğitimi’ne katılarak Sertifika almaya hak kazanan Oda Üyeleri için 03 Eylül 2014 Çarşamba günü saat 13.30’da Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda tören düzenlendi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) tarafından verilen Hijyen Eğitimi’ne katılarak Sertifika almaya hak kazanan Oda Üyeleri için 03 Eylül 2014 Çarşamba günü saat 13.30’da Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda tören düzenlendi.
Düzenlenen sertifika törenine; KTSO Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Meclis Başkanı Erdoğan Semerci, Meclis Başkan Yardımcısı Şevket Başgelen, 3. Meslek Komitesi Başkanı Serhad Güney, Kırklareli Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Vekili Beyazıt Demir, Kırklareli İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yaşar Eke, Gıda, tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Erman Kirendibi, Oda Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile Oda Üyeleri katıldı.
Açılış konuşmasını Meclis Başkan Yardımcısı Şevket Başgelen’in yaptığı programda bir konuşma yapan KTSO Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş şunları kaydetti:
“2013 yılında çıkan bir yönetmelik gereği gıda imalatçılarına ve satıcılarına yönelik bir Hijyen Eğitimi Mevzuatı ortaya çıkmıştır. Bu mevzuat çerçevesinde bizde burada bulunan müdürlük ve kamu kuruluşlarının organizasyonuyla birlikte Ticaret ve Sanayi Odası olarak, üyelerimize ve üyelerimizin personeline Hijyen Eğitimi Sertifikaları’nı almaları için bir çalışma yaptık. Bu çalışma halen devam ediyor. 600 civarında bir başvuru gerçekleştirildi ve bunların 400 tanesi sertifika almayı hak kazandı. Biz Ticaret ve Sanayi Odası olarak gerek bu eğitimler olsun gerekse çıkan yeni yönetmeliklerle ilgili çalışmalarımız sürüyor. Bunlar ortak sağlık, güvenlik, Tehlikeli madde, İlk Yardım Eğitimi zorunluluğu gibi değişik mevzuatlarla ilgili konular ortaya çıktı. Biz bu konuların hepsini mümkün olduğu kadar üyelere haberdar ediyoruz. Başlama tarihini, ne zaman alınması gerektiğini, gerek eğitim gerek kurs olarak elimizden geldiği kadar destek veriyoruz. Önümüzdeki süreçte de üyelerimizi ve personelini bilgilendirmek, mevzuatın son durumuna gelmesi konusunda çalışmalarımız devam edecektir. Bende bu konuda bize destek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”
Başkan Çetintaş’ın ardından; Meclis Başkanı Erdoğan Semerci ve Kırklareli Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Vekili Beyazıt Demir’de birer kısa konuşma yaparak emeği geçen herkese teşekkür ettiler.
Konuşmaların ardından “Hijyen Eğitimi”ne katılarak başarılı olan Oda Üyeleri’ne sertifikaları başta KTSO Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş ve Meclis Başkanı Erdoğan Semerci olmak üzere katılımcılar tarafından verildi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here