Çetinkaya; “34 kişiye 32 bin 684 lira ceza kestik”

27
* Kırklareli Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Çetinkaya; “Yılın ilk 7 ayında baraj ve göllerde usulsüz avlanan 34 kişiye 32 bin 684 lira ceza kestik" dedi
HABER MERKEZİ
Kırklareli Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, baraj ve göllerde usulsüz su ürünleri avcılığı denetimlerini sürdürüyor.
Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Ülkü Çetinkaya yaptığı açıklamasında, oluşturdukları 5 ekibin baraj ve göllerdeki denetimlerini sürdürdüklerini söyledi. Denetimlere gece gündüz demeden devam ettiklerini ifade eden Çetinkaya, usulsüz avlananlara cezai işlem uyguladıklarını vurguladı.
Son yıllarda Kayalı Barajı’nda çok sayıda ağ ele geçirdiklerini anlatan Çetinkaya; "Yılın ilk 7 ayında baraj ve göllerde usulsüz avlanan 34 kişiye 32 bin 684 lira ceza kestik. Ekiplerimiz tüm gayretleriyle denetimlerini sürdürüyor. Bu tür denetimlere büyük önem veriyoruz. Avcılarımızın baraj ve göletlere ağ atmalarını istemiyoruz" diye konuştu.
Çetinkaya, denetimler esnasında ele geçirdikleri balıkları da yeniden baraj ve göllere bıraktıklarını sözlerine ekledi. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here