“Cep’ten İş Dönemi başladı”

7
* Bu yılın ilk yarısında 510 bin kişiyi işe yerleştiren Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bir ilke daha imza attı. İş arayan gençler akıllı telefonlardan kendilerine en yakın iş ilanını tıklayıp bütün ayrıntıları öğrenip, kendilerine uygun olanı seçebiliyor.
HABER MERKEZİ 
İŞKUR Kırklareli İl Müdürü Hasan Aksoy, İŞKUR’da Cep’ten İş Dönemi’nin başladığını söyledi. Mobil platformundaki hizmetlerini genişleterek iş arayan gençler için yazılım
Geliştirdiğini ifade eden Aksoy, İş arayan ve işverene İŞKUR tarafından sağlanan tüm hizmetlere internet üzerinden erişilebileceğini söyledi. İŞKUR, yaklaşık 4 bin noktada hizmet verildiğini belirten İŞKUR Kırklareli İl Müdürü Hasan Aksoy; "İşgücü piyasasında arz ve talebin birleştirilmesi için yerel aktörler önemli. Bu kapsamda kamu istihdam kurumlarının kapsayıcı istihdam hizmetleri için yerel dinamikleri harekete geçiren önemli rolü var" diye konuştu.
*Tüm tarayıcılar ve tüm cihazlardan erişilebilir şekilde programlandı.
Bu kapsamda İŞKUR mobil platformundaki hizmetler de genişliyor. Kurum’un faaliyetleri "esube.iskur. gov.tr" adresinde, tüm tarayıcılar ve tüm cihazlardan erişilebilir şekilde programlandı. Akıllı telefondan, tabletten, bilgisayardan kayıt yapılarak iş arandığı gibi başvuru da yapılabiliyor. Bu uygulama ile iş ilanı verebildikleri gibi kendilerine uygun işlere de başvurabiliyorlar. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here