Cennet Mahallesi Üst Geçidi hizmete girdi

38
* Karayolları Genel Müdürlüğü 1.Bölge Müdürlüğü ve 11. Şube Şefliği
tarafından yapımı tamamlanan üst geçit 27 Aralık 2010 Pazartesi günü
hizmete girdi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde roman vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Cennet Mahallesi’ne Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından bir üst geçit yapılma sözü verilmişti. Karayolları Genel Müdürlüğü yetkilileri bu amaçla 12 Kasım 2010 tarihinde belediye başkanı Av. Abdullah Hacı’yı makamında ziyaret etmişti. Ziyaret sonrasında Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Karayolları Genel Müdürlüğü Yetkilileri, Belediye teknik elemanları tarafından Cennet Mahallesi’nin önünden geçen Çevre yoluna incelemelerde bulunuldu. Karayolları Genel Müdürlüğü yetkilileri üst geçidin en kısa sürede hizmete açılacağını belirtmişlerdi.
Belediye Başkanı Hacı ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtmişti: “Çevre yolu üzerinden her gün yüzlerce çocuk, genç, yetişkin roman vatandaşlarımız karşıdan karşıya geçmektedirler. Bazı şeylerin yapılması için illa ki bir iki vatandaşımızın ölmesine ya da sakatlanmasına gerek yoktur. Ekim ayında ilçemizde düzenlenen Babaeski’nin sorunları ve ihtiyaçları toplantısında vatandaşlarımız Sayın Valimiz Muammer Muşmal’dan üst geçit talep etmişti ve bu talepleri çok kısa sürede hayata geçirilmeye başlandı.Ben sayın Valime bu konuda çok teşekkür etmek istiyorum.Vatandaşlarımız üst geçit sayesinde karşıdan karşıya rahat bir şekilde geçebilecekler.Üst geçidin yapılmasında emeği geçecek olan herkese şimdiden sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Cennet Mahallesi’nde sonra Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı ve yetkililer çevre yolunu köy yollarına bağlayan yol üzerinde incelemelerde bulunmuşlardı.
Babaeski Roman Derneği Başkanı İbrahim Zünbül Hacı Hasan Mahallesinde yaşayan roman vatandaşların ve kendisinin sevincini ve yetkililere olan teşekkürlerini şu şekilde ifade etti:
“Babaeski’den geçen çevre yolu nedeniyle şehre geçmeye zorluk çeken roman vatandaşlarımızın yolu rahat geçmeleri için İl Valimiz, İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız tarafından ilgili yetkililere bildirilmesi üzerine Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından çevre yolu üzerine üst geçit 27 Aralık 2010 Pazartesi günü yapımı tamamlanmış hayata geçirilmiştir. Ben şahsım ve tüm mahallede yaşayan roman vatandaşlarım adına yetkililere sonsuz şükranlarımı sunarım” (c.ç.)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here