Cenaze Nakilleri için şehirlerarası ücret belirlenecek

15
Kırklareli Belediye Meclisi, 2011 yılı temmuz ayı meclis toplantısı Kırklareli Belediye Başkanlığı Meclis Salonu’nda 05 Temmuz 2011 Salı günü saat 16.00’da yapıldı.
HABER MERKEZİ
Çoğunluğun sağlanmasının ardından meclis oturumunu açan Çağlayan, ilave gündemde bulundu.
* Kırklareli Belediye Başkanlığı içme suyu arıtma tesisindeki atıl binanın ‘Kırklareli Belediyesi Sosyal Tesisleri’ adı altında 2 katlı lojman, misafirhane, restaurant ve bar olarak kullanılmak üzere atıl binayı faaliyete geçirerek, belediye başkanlığına yetki verilmesi,
* ‘Kırklareli Belediyesi Sosyal Tesisleri’ndeki ücret tarifesinin belirlenmesi,
* Metem Binasının arka kısmında bulunan Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından Kapalı Yüzme havuzu yapmak için arazi tahsisi,
* Makedonya’nın İştip şehri ile kardeş şehir olma talebi ilave gündem maddeleri oy birliği ile meclis gündemine alınması için kabul edildi.
İlave gündem maddelerinin ardından meclis gündemine geçilerek ilk madde görüşüldü.
Ahmet Cevdet Paşa Parkı “Paşa Kafe Düğün Salonu”nun içkili yer bölgesi krokisine alınması talebi ile ilgili İmar ve Çeşitli işler Komisyonları raporları olumlu görüş bildirmedi. Komisyon raporu oy çokluğu ile kabul edildi.
Gündemin ikinci maddesi olan tarihi kentlere üye seçiminde asil üye Kemal Aşkın, yedek üye ise Şükriye Mert gösterilerek oy birliği ile kabul edildi.
Kırklareli Belediye Başkanlığına ait cenaze nakil araçlarının cenaze nakilleri konusu görüşüldü.
Başkan Çağlayan, şehir içinin ücretsiz olduğunu, ancak şehirlerarasında yapılacak olan nakillerde belirli bir ücret konması gerektiğini bildirerek, son noktanın İstanbul ve Çanakkale olduğunu söyledi.
Cenaze nakil araçlarının yeni olmadığını vurgulayan Çağlayan, bir iç Anadolu’ya yada Doğu’ya gidemeyecek durumda olduğunu söyledi. Gündem maddesi plan ve bütçe komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here