Cem Vakfı Babaeski Şube Yönetimi seçildi

29
Dağlıoğlu; “İnsanlarımız arasında ki barışın, kardeşliğin, dostluğun, birlik ve beraberliğin mekânı olması için ..
Dağlıoğlu; “İnsanlarımız arasında ki barışın, kardeşliğin, dostluğun, birlik ve beraberliğin mekânı olması için oluşturulan Cem Vakfı Şubemiz de, çağdaş bir toplumda gerekli sevgiyi geliştirmek, dayanışmayı sağlamak birinci görevimiz olacaktır”
Haber:Özkan Başaran
Cem Vakfı Genel Merkezi’nce geçtiğimiz günlerde onaylanan Cem Vakfı Babaeski Şubesi’nin Kurucu Yönetim Kurulu, tüzük gereği kendi arasında yaptığı seçim ile yeni Yönetim Kurulunu belirledi.
Yönetim Kurulu seçimine, tek aday olarak giren, Hayati Dağlıoğlu oy birliği ile Cem Vakfı Babaeski Şube Başkanı seçildi.
Çamlık Aile Çay Bahçesi’nde yapılan toplantıda, Divan Başkanlığına Hüseyin Yeşilbaş, üyeliklere ise Ertan Bolel ve Ayşen Sak seçildiler.
Toplantıda, Divan Başkanı Hüseyin Yeşilbaş’ın oturumu açmasının ardından, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz şehitlerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. 
Divan Başkanı Hüseyin Yeşilbaş tarafından gündem gereği söz verilen Cem Vakfı Babaeski Şubesi’nin Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Hayati Dağlıoğlu, Kuruluş çalışmaları ile ilgili üyelere genel bir bilgi verdi. 
Yapılan seçimlerde ise tek liste ile Yönetim Kuruluna aday olan Hayati Dağlıoğlu, oy birliği ile Cem Vakfı Babaeski Şube Başkanı seçildi. 
Cem Vakfı Babaeski Şubesi Başkan Yardımcılıklarına ise Eğitim ve Kültürden Sorumlu Firuz Çağır ve Halil İbrahim Akyurt, Örgütlenmeden Sorumlu Ayşen Sak ve Coşkun Ergün, Halk ile İlişkilerden Sorumlu Metin Karakuş ve Fikret Arabacı, Hukuk İşlerinden Sorumlu Hüseyin Yeşilbaş ve Ersin Ünlü, Şube Saymanı Namık Kemal Akın ve Ertan Bolel oy birliği ile seçildi.
Seçim sonrası, üyelere teşekkür eden yeni Şube Başkanı Hayati Dağlıoğlu, yaptığı konuşmasında şunları söyledi; 
“Babaeski İlçesi’nde ve Köylerinde uzun zamandır eksikliği hissedilen din, dil, ırk ve renk ayrımı yapmayan, tasavvuf felsefesiyle hayat bulan Bektaşi Alevi İslam İnancının Kültürünün devamını sağlamak amacıyla kurulan ve İnsanlarımız arasında ki barışın, kardeşliğin, dostluğun, birlik ve beraberliğin mekânı olması için oluşturulan Cem Vakfı Şubemiz de, çağdaş bir toplumda gerekli sevgiyi geliştirmek, dayanışmayı sağlamak birinci görevimiz olacaktır. Bizler bugünden itibaren İlçemizde insanlarımıza kültürümüzün tanıtılması amacıyla Cem Vakfı Şubesi’nin kapısını herkese açık tutacağız. Ayrıca; 13’üncü yüzyılda yaşamış ve İlçemizde uzun bir süre kaldığı tespit edilen ve o zamanki Edirne Krallığı tarafından ve ayrıca Osmanlı arşivlerinde Babaeski İlçesi’nde defnedildiği tescil edildiği tespit edilen Alperen Sarı Saltuk’un Türbesi’nin Babaeski İlçesinde yapılması için gerekli olan tüm resmi görüşmelerimizi yapacağız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here