Çeltik Paneli İpsala’da yapılacak

22
Türkiye’nin çeltik ambarı olarak bilinen Edirne’nin İpsala ilçesinde ”Türkiye’de Çeltiğin Sorunları ve Çözüm Önerileri” konulu panel düzenlenecek.


İpsala Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Girgin, yaptığı açıklamasında İpsala Ticaret Borsası, İpsala Belediyesi ve Ziraat Odası’nın işbirliği ile ‘Türkiye’de Çeltiğin Sorunları ve Çözüm Önerileri’nin ele alınacağı panel yapılacağını belirtti.
Geçen yıl Namık Kemal Üniversitesi ve İpsala’daki sivil toplum örgütlerinin işbirliği ile 1. Çeltik Sempozyumu’nu gerçekleştirdiklerini ifade eden Girgin, ”İpsala olarak bu senede yapacağımız bu panelle tarımda özellikle çeltikte üreticilerimizin karşılaştığı sorunlar ve çözüm yollarını bilimsel olarak tartışacağız. Tüm üreticilerimizi bu panele katılmaya davet ediyoruz” dedi.
6 Temmuz 2010 Salı günü saat: 14.00’de İpsala Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilecek panele konuşmacı Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Doç. Dr. Gökhan Günaydın, Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu katılacak. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here