Celal Tulgar, MHP Kırklareli Milletvekili Aday Adayı

11
* Veteriner Hekim Celal Tulgar Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Kırklareli Milletvekili Aday Adaylığı’nı açıkladı.

HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde Serbest Veteriner Hekimlik yapmakta olan Celal Tulgar, 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak olan Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Kırklareli Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.
“İl ve ilçe teşkilat yönetici ve kadroları  ve halkın büyük bir çoğunluğu  siyasi alanda hizmet etmemi istedi’ diyen Tulgar, yaptığı açıklamasında; “Öğrencilik yıllarımdan beri gönül verdiğim siyasi davama hizmet vermek için Kırklareli’nden MHP Milletvekilliği Aday Adaylığımı açıklıyorum” dedi.
2003 tarihinde emekliliğe ayrılarak Serbest Veteriner Hekim olarak Lüleburgaz’da hizmet vermeye başlayan Tulgar yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Emekli olmamdan itibaren Lüleburgaz ve köylerinin mesleğimle ilgili bütün sorunlarında gerek bürokrat olarak, gerek serbest meslek olarak halkımıza hizmet verdim. Köylümüzün tarım ve hayvancılıkla ilgili problemlerini onlarla yaşayarak çözmeye çalıştım.
İlimizin il ve ilçe teşkilat yönetici ve kadrolarının ayrıca halkımızın büyük bir çoğunluğu benden siyasi alanda hizmet etmemi istedi. Öğrencilik yıllarından beri gönül verdiğim siyasi davama hizmet vermek için Kırklareli Milliyetçi Hareket Partisi’nden Aday Adaylığımı sayın halkımıza saygılarımla açıklıyorum.”
* Veteriner Hekim Celal Tulgar kimdir?
1954 doğumlu olan Tulgar, milliyetçiliğin kalesi olan Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ni bitirerek 1980 tarihinde Tarım ve Köyişleri Bakanlığında göreve başladı. Pınarhisar’dan evi olup, iki çocuk babasıdır.
1986-1991 Pınarhisar İlçe Tarım Müdürü, 1991-1997 Lüleburgaz İlçe Tarım Müdürü, 1997-2003 Havsa İlçe Tarım Müdürü olarak görev yaptı. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here