ÇBSK Güreş’te başarıya doymuyor

7
Tekirdağ’ın Çorlu Belediyesi Spor Kulübü’nün Güreş Klasmanı’ndaki sporcuları başarıdan başarıya koşuyor.
HABER MERKEZİ
Tekirdağ’ın Çorlu Belediyesi Spor Kulübü’nün Güreş Klasmanı’ndaki sporcuları başarıdan başarıya koşuyor.
Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Güreş Takımı’nın 2 sporcusu, Antalya’da düzenlenen 18. Uluslararası Mithat Bayrak&İsmet Atlı Güreş Turnuvası’nda Genç Bayanlar Kategorisi’nde ikincilik ve üçüncülük elde ederek büyük bir başarıya imza attı.
Antalya’da düzenlenen ve 15 ülkenin katıldığı uluslararası turnuvada Genç Kadınlar Güreş Milli Takımı’nda mücadele eden ÇBSK sporcularından Emine Çataloğlu 44 Kg.’da ikinci olarak gümüş madalya, Aynur Erge ise üçüncü olarak bronz madalya kazandı. 
Türkiye Güreş Federasyonu Tekirdağ İl Temsilcisi ve Takım Antrenörü Fatih Kobal turnuvanın ardından yaptığı açıklamada; "Takımımız bünyesinde yetişen sporcuların elde ettiği başarılardan dolayı gurur duyuyoruz. Bizden desteğini esirgemeyen Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan’a, ÇBSK Kulüp Başkanı Hasan Eligül’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Sporcularımız başarıdan başarıya koşuyor, Çorlu halkından daha fazla destek bekliyoruz” dedi.
Daha önce Yalova’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda 44 Kg’da Türkiye Şampiyonu olan ve katıldığı son uluslararası turnuvada da başarısını Gümüş Madalyayla tescilleyen Emine Çataloğlu, 24 Haziran’da İstanbul’da düzenlenecek olan Avrupa şampiyonasında yine ülkemizi temsil edecek. 
Zonguldak’ta yapılan Bayanlar Türkiye Şampiyonası’nda yıldız bayanlar kategorisinde ve İzmir’de yapılan 18. Uluslararası Mahmut Atalay&Yaşar Erkan Turnuvası’nda 44 Kg.’da birincilikler elde eden Aynur Erge ise Ağustos Ayı’nda Slovakya’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’nda Yıldız Bayanlar Kategorisi’nde 44 Kg.’da Türkiye’yi temsil edecek. (s.e.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here