“Çaylar geliyor anlaşıldı tamam”

19
Bir yıldır Kırklareli merkez ilçe Karakaş Mahallesi Özel İdare İş Hanı’nda bulunan Çay Ocağı’nı işleten Avni Dalgıç, çay siparişi vermek için kullanılan telli diafonlar yerine telsiz sistem ile müşterilerine daha iyi bir hizmet sunduğunu belirtti.
HABER MERKEZİ
Ağustos 2010’dan bu yana Karakaş Mahallesi Özel İdare İş Hanı içinde bulunan çağ ocağı işletmeciliğini yapan Avni Dalgıç, telli sistem olan diafon sistemi ile yaşadığı sıkıntılar sonrasında telsiz sistemine geçerek, hem satışlarını arttırıp hızlandırdığını, hem de arıza yapan diafonların yerine yenisini almaktan kurtulduğunu söyledi.
Teknoloji bakımından yeni ve çekim gücü kuvvetli olan telsiz sistemine geçen Avni Dalgıç, bu sistemin faydalarına değinerek şunları kaydetti;
“Bir yıldır bu çay ocağını işletiyorum. Sıcak ve soğuk içeceklerin satışı ile birlikte müşterilerime tost satışı da yapıyorum. Çay ocağını işletmeye başlayınca diafon sistemi ile uzun süre çalıştım ancak, havaların yağışlı olduğu ve soğuk olduğu aylarda diafon kabloları aşınıp kopuyor, ses kesilmeleri yaşanıyor, diafonlar sürekli arıza yapıyor ve bana masraf çıkarıyordu. Bir arkadaşım bana telsiz sistemi ile çay satışı yapıldığını söyledi. Bu konuda ufak bir araştırma yaparak telsiz sistemi ile çalışmaya karar verdim. 20 adet telsiz alarak ikisi bizde kalmak sureti 18 adet telsizsi müşterilerime dağıttım. Bu sistem ile çay satışlarında artış olmak ile birlikte çay servislerinde hızlandı. Bendeki telsiz ile çay servisi yaparken dahil sipariş alıyorum. Diafon ile siparişleri almak için sürekli çay ocağında olmam gerekiyordu. Ama telsiz sistemi ile bu sıkıntımı da çözdüm.”
Avni Dalgıç, satışların iyi olduğunu belirterek, müşteri sayısının artması ile birlikte telsizleri çoğaltacağını ifade etti. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.