Çarşambayı sel aldı Aniden bastıran yağmur Çarşamba Pazarı’nı fena vurdu

64
 Dün öğle saatlerinden sonra aniden bastıran sağanak yağış Çarşamba Pazarı’nda, pazarcı esnafına ve pazarda alışveriş yapan vatandaşlara zor anlar yaşattı. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçe Sungurbey Caddesi üzerinde kurulan Çarşamba Pazarı’nda aniden bastıran kuvvetli yağmur pazarcı esnafına ve vatandaşlara zor anlar yaşattı.
Öğle saatine kadar güneşli bir hava yaşanırken, saat 14.00 gibi havanın kapanmasıyla, aniden bastıran yağmurla birlikte Çarşamba Pazarı’nın orta göbeğinde su birikintileri oluştu. Yağan her kuvvetli yağmur sonrası böyle görüntülerin oluştuğunu belirten pazarcı esnafı, mallarının da zara ördüğünü belirtti.
Kırklareli’de Çarşamba günleri nerdeyse hep yağmur yağdığını söyleyen pazarcılar, ancak çok aniden ve çok kuvvetli bir biçimde yağan yağmurda pazaryerinde su birikintilerinin oluştuğu, bu durumdan kendilerinin çok zor durumda kaldıklarını, yetkililerden bu konuda çözüm beklediklerini belirttiler. Çarşamba Pazarı’nda bulunan kanalizasyonun yetersiz olduğunu, bazı rögar kapakların tıkanık olmasından dolayı su birikintilerin oluştuğunu söyleyen pazarcılar yetkililerin bir an önce bu konuda önem almalarını istediler. Çarşamba Pazarı’nda şiddetli yağan yağmurun ardından bazı tezgahlar su altında kalırken, bazı pazarcılarda yağmurun yağmasıyla birlikte tezgahlarını toplayarak pazaryerinden ayrıldılar. 
* Yağmur sonrası Çarşamba Pazarı hareketlendi 
Yağan kuvvetli yağmurun ardından boşalan Pazar yağmurun kesilmesiyle birlikte vatandaşların akınına uğradı. Yağmurun ardından zor durumda kalan pazarcı esnafı, vatandaşların yağmurdan sonra pazarı ilgi göstermesi pazarcıları rahat bir nefes aldırdı.  
* Balıklar tezgahtaki yerini aldı
01 Eylül 2014 günü Av Yasağı’nın sona ermesiyle birlikte başlayan balık mevsimiyle birlikte bu hafta balıklar Çarşamba pazarında yerini aldı. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği balıklarda en çok tercih edilen balık yine Hamsi oldu. Kilosu 8 Lira’dan satışa çıkan hamsiye vatandaşların ilgisinin bir hayli fazla olduğunu söyleyen balıkçılar; “Vatandaş balığı çok özlediğini bu hafta gösterdi, inşallah sezon sonuna kadar işlerimiz hep böyle iyi olur” dediler.
Çarşamba pazarında bazı balık fiyatları şu şekildeydi; “Hamsi 8 TL, Karadeniz İstavrit 7 TL, Sardunya 5 TL, Palamut tane 5 TL, Alabalık Tane 3.5 TL” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here