Çarşamba Pazarında yoğunluk vardı

14
Kırklareli Merkez Sungurbey Caddesi üzerinde kurulan, Trakya’nın en büyük pazarlarından biri olan Çarşamba pazarında bu hafta yoğunluk vardı.
Kırklareli Merkez Sungurbey Caddesi üzerinde kurulan, Trakya’nın en büyük pazarlarından biri olan Çarşamba pazarında bu hafta yoğunluk vardı. Çarşamba Pazarın bu kadar yoğun olması Pazarcı Esnafını mutlu ederken, pazardaki sebze ve meyve fiyatların düşük olması vatandaşları mutlu etti. havanın aşırı sıcak olmasına rağmen pazarın çok yoğun olması dolayı pazarın bu kadar yoğun olmasına sevindiklerin söyleyen pazarcı esnafı; “bu Pazar havanın aşırı sıcak olmasından dolayı pazarda büyük hareketlilik var. Bayramdan sonraki hafta bu kadar yoğunluk yaşanmasını hiç belemiyorduk. Ağustos ayından sonra artık vatandaşlar kışa hazırlık yapmaya başlayacaklar. Turşu, tarhana yapılmaya başlanacak. Yine salca yapılarak kış ayına hazırlık olacak ve bunla birlikte halk pazarında yoğun günler yine başlayacak. 
*Yaz meyvelerine ilgi büyüktü  
Yaz aylarını yaşadığımız şu günlerde yaz meyvelerine vatandaşların ilgisi bir hayli fazla. Özellikle yerli karpuzun piyasaya çıkmasıyla birlikte fiyatının ucuzlamasıyla birlikte karpuza ilgi bir hayli fazlaydı. Yine yaz ayında yetişen üzeme ilgi vardı.  
*Patateste fiyat aynı 
Geçtiğimiz yıllarda çok fazla olan ve günlerce televizyonlarda ve gazetelerde haber olan ve neredeyse bedavaya dağıtılan patatesin kilosu 2,5 liraya çıkan patatesin kilosu 2 liraya düştü. Kilosu 25 kuruşa satılan patates biranda Kilosu 2,5 liraya kadar çıktımsı herkesi şaşırtmıştı. Kırklareli’de dün kurulan Çarşamba pazarında Patatesin kilosu yine 2 liradan satışa sunuldu. Pazarda patates satıcılığı yapanlar, önümüzdeki günlerde patates fiyatlarında bir düşüşün söz konusu olmadığını söylediler. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.