Çarşamba pazarında yine kuru kalabalık

14
Çarşamba pazarında yine kuru kalabalık

Bu haftaki Çarşamba pazarında havanın soğuk olmasına rağmen, vatandaşlar alışveriş için pazardaydı. Seyyar pazarcı esnafı da her zaman ki gibi erken saatlerde tezgahlarını açtılar. Zaman zaman hareketlenen pazarda; pazarcılar satışların az olmasından, vatandaşlarda özellikle meyve fiyatlarının pahalı olmasından yakınıyordu. Seyyar pazarcı esnafı bu durumu "KURU KALABALIK" olarak adlandırdı.

Muz’un 3 TL Portakal’ın ve Mandalina’nın 2 TL ‘den satılmasına tepki gösteren halk, pazarın sonlarına doğru istedikleri fiyatları buldular.

Fiyatların düşmesinden sonra pazarda az da olsa hareketlilik yaşandı. Balık tezgahlarında ki hareketlilik, balık fiyatların aynı kalmasıyla yine devam etti.

 Istavrit’in 5 TL hamsinin 4 TL ye satıldığı balık tezgahlarında, belki de yüzü gülen tek esnaf balıkçılar oldu. Giyim bölümünde ise tam bir kriz vardı. Meyve ve sebze satılan bölgedeki hareketliliğin giyim bölgesinde bulunmamasından yakınan giyim tezgahtarları "Hem en ucuz şekilde satmaya hem de kaliteli ürün getirmeye özen gösteriyoruz fakat işlerimiz az, gelen bakıp gidiyor" dedi. Mağaza ve dükkanlarda; 50 TL ye gördüğümüz kazakların benzerlerini pazarda 20 -25 olduğunu gördük.

Çarşamba pazarında konuşma fırsatı bulduğumuz seyyar pazarcı esnafların sorunlarını dinledik; Ortak görüşleri ise "Böylesine soğuk havada sabahın erken saatlerinde buraya halkımıza hizmet vermek amacıyla için geliyoruz ama beklediğimiz ilgiyi göremiyoruz, halkımız ucuza rağbet gösteriyor. Parasını iki düşünüp bir kez harcıyorlar ve kaliteye pek önem vermiyorlar” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here