Çarşamba Pazarı’nda Konfeksiyon Bölümü sinek avlıyor

40
Günel; “Pazarcılar okulların açılmasını dört gözle bekliyor”
HABER MERKEZİ
Kırklareli Seyyar Pazarcılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Erdinç Günel, Çarşamba Pazarı’ndaki Konfeksiyon Bölümü’nde tezgah açan pazarcıların okulların açılmasını dört gözle beklediğini söyledi.
Ramazan Bayramı’ndan sonra Konfeksiyon Bölümü’nde durgunluk yaşandığını söyleyen Günel, okulların açılması ile birlikte bu durgunluğun biteceğini tahmin ettiklerini, okulların açılmasından sonra Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte kış sezonunda açılacağını ifade ederek şunları kaydetti;
“Çarşamba ve Cumartesi Pazarı’nda Ramazan Bayramı’ndan sonra bir durgunluk yaşanıyor. Bu durgunluğunun nedenlerinden bir tanesi ise okulların kapalı olmasından dolayı vatandaşlar tatile çıkıyorlar. Ağustos’un son günlerini yaşadığımız şu günlerde Konfeksiyon Bölümü çok durgun geçiyor. Ancak Eylül’ün ilk haftası ile birlikte Kırklareli Üniversitesi’nde kayıtlar başlaması, daha sonra İlk ve Ortaokullar’ın açılmasıyla birlikte pazarda bir hareketlik yaşanmasını bekliyoruz. Okulların açılmasının ardından Kurban Bayramı’nın da yaklaşması ile birlikte bu hareketliliğin daha artmasını bekliyoruz. Kurban Bayramı ile birlikte kış sezonun açılmasının ardından vatandaşlar kışa hazırlık yapmaya başlamasıyla birlikte Çarşamba ve Cumartesi günleri Konfeksiyon Bölümü’nde tezgah açan pazarcıcalar rahat bir nefes almasını bekliyoruz.”
* Sebze ve meyveye bölümünde bu hafta durgunluk vardı 
Konfeksiyon Bölümü’ne göre 2 haftadır yoğunluk yaşandığı sebze ve meyve bölümde bu hafta durgunluk göze çarptı. Havanın Çarşamba günü aşırı sıcak olmasından dolayı pazarın durgun geçtiğini tahmin ettiklerini söyleyen pazarcılar. Okulların açılmasına 20 gün gibi kısa bir süre kalmasından dolayı çoğu vatandaşın tatilde olmasından dolayı bu hafta böyle durgun geçtiğini söyledi. 
* Yerli Bamya cep yakmaya devam ediyor 
Geçen yıl kilosu 5-6 TL. arasında değişen fiyatlarda satılan bamya, bu yıl 8-10 TL. arasında satılarak cep yakmaya devam ediyor. Civar ilçe ve köylerde yetiştirilen bamya bu sezonun yeni pazara çıkan ürünlerinden olması dolayısıyla fiyatının yüksek olduğu görüldü. Pazar esnafı Bamya’nın şuan 8 ila 10 TL. arasında değiştiğini, ileriki dönemlerde ucuzlamasını beklediklerini söyleyerek; “Fiyat şuan pahalı olduğu için vatandaşlar genelde yarım kilogram veya 200 Gr. olarak hazırladığımız 2-3 TL’den sattığımız paketlerden satın alıyorlar” dediler. Fiyatındaki pahalılığa rağmen tezgahtaki Bamya’ya vatandaşlar ilgi gösterdi. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here