Çarşamba Pazarı’nda Bayram Telaşı vardı

14
* Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşları bayram telaşı sarmaya başladı. 04 Ekim 2014 Cumartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı için vatandaşlarda son hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyor. Arife günü olan 03 Ekim 2014 Cuma günü ise Cumartesi Pazarı’nın bulunduğu yere Pazar kurulacak
HABER MERKEZİ 
Trakya’nın en büyük pazarlarından biri olan Çarşamba Pazarı’nda bu hafta bayram telaşı vardı. Kurban Bayramı sayılı günler kalmasıyla birlikte vatandaş bu hafta Çarşamba Pazarı’na akın etti. Evdeki ihtiyaçlarını karşılamak, Bayram’da gelen misafirlerini en iyi şekilde hazırlamak için son hazırlıklarını yapmak isteyen pazarcıların pazara akın etmesi Pazarcıları sevindirdi. Son zamanlarda büyük sıkıntı çektiklerini söyleyen pazarcılar, Bayrama sayılı günler kala vatandaşın pazara rağbet göstermeleri kendilerini bir hayli mutlu ettiğini söyledi.  Bayram alışverişi için halk pazarına tercih eden vatandaşlarda sebze ve meyve fiyatlarının ucuz olmasından dolayı rahat rahat alışveriş yaptıklarını söyledi.
* Konfeksiyon Bölümü en hareketli haftayı yaşadı 
Çarşamba Pazarı’nda kurulan Konfeksiyon Bölümü’nde bu hafta en yoğun haftalarından birini yaşadı. 04 Ekim 2014 Cumartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı’nda çocuklarına ve kendilerine yeni giysiler almak için pazarı tercih eden vatandaşlar tezgah önlerinde yoğunluk yaşattılar. Pazardaki giysilerin daha uygun fiyatta olmasından dolayı pazarı tercih etiklerini söylediler. Konfeksiyon bölümünde tezgah açan pazarcılar ise uzun zamandan beri bayramı beklediklerini ve beklentilerinin boşa çıkmadığını söylediler. İşlerinin son aylarda çok kötü olduğunu ifade eden pazarcılar, vatandaş bayramda yeni kıyafet almak için pazarı tercih etmesiyle rahat bir nefes aldıklarını söylediler. 
* Arife günü Pazar kuruluyor
Kurban  Bayramı’ndan 1 gün öncesi olan 03 Ekim 2014 Cuma  günü Pazar kurulacak. Cumartesi Pazarının kurulduğu yere arife günü kurulacak pazarda vatandaşlar bayram için son alışverişlerini yapabilecekler. Kırklareli Seyyar Pazarcılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Erdinç Günel, Arife Günü Pazar kurulacağını söyleyerek vatandaşlar bayram için son ihtiyaçlarını karşılayabileceğini söyledi. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here