Çarşamba Pazarı’na Bayram erken geldi

56
* Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşların bayram telaşı devam ediyor. 04 Ekim 2014 Cumartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı için vatandaşlarda son hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyor. Arife günü olan 03 Ekim 2014 Cuma günü ise Cumartesi Pazarı’nın bulunduğu yere Pazar kurulacak
HABER MERKEZİ 
Trakya’nın en büyük pazarlarından biri olan Çarşamba Pazarı’nda bu hafta bayram telaşı vardı. Kurban Bayramı sayılı günler kalmasıyla birlikte vatandaş bu hafta Çarşamba pazarına akın etti. Evdeki ihtiyaçlarını karşılamak, Bayram’da gelen misafirlerini en iyi şekilde hazırlamak için son hazırlıklarını yapmak isteyen pazarcıların pazara akın etmesi Pazarcıları sevindirdi. Son zamanlarda büyük sıkıntı çektiklerini söyleyen pazarcılar, Bayrama sayılı günler kala vatandaşın pazara rağbet göstermeleri kendilerini bir hayli mutlu ettiğini söyledi.  Bayram alışverişi için halk pazarına tercih eden vatandaşlarda sebze ve meyve fiyatlarının ucuz olmasından dolayı rahat rahat alışveriş yaptıklarını söyledi.
* Konfeksiyon Bölümü en hareketli haftayı yaşadı 
Çarşamba Pazarı’nda kurulan Konfeksiyon Bölümü’nde bu hafta en yoğun haftalarından birini yaşadı. 04 Ekim 2014 Cumartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı’nda çocuklarına ve kendilerine yeni giysiler almak için pazarı tercih eden vatandaşlar tezgah önlerinde yoğunluk yaşattılar. Pazardaki giysilerin daha uygun fiyatta olmasından dolayı pazarı tercih etiklerini söylediler. Konfeksiyon bölümünde tezgah açan pazarcılar ise uzun zamandan beri bayramı beklediklerini, ve beklentilerinin boşa çıkmadığını söylediler. işlerinin son aylarda çok kötü olduğunu ifade eden pazarcılar, vatandaş bayramda yeni kıyafet almak için pazarı tercih etmesiyle rahat bir nefes aldıklarını söylediler. 
* Bayram Şekerleri pazardaki yerin aldı
Bayramlarda, bayramlaşmak için gelen misafirlere ve çocuklara ikram edilen Bayram şekerleri ve çikolataları bu hafta Çarşamba pazarında en fazla ilgi gören oldu. Bayramların en güzel adetlerinden biri olan ve genellikle Bayramda kapı kapı dolaşarak şeker toplamaya çıkan çocuklara ve eve gelen misafirlere ikram edilen bayram şekeri kilosu 7 Lira’dan tezgahtaki yerini aldı. Şekerin yanı sıra yine eve gelen misafirlere ikram edilen tatlılarda bu hafta pazarsa satışa çıktı. 
* Arife günü Pazar kuruluyor
Kurban Bayramı’ndan 1 gün öncesi olan 03 Ekim 2014 Cuma günü halk Pazarı kurulacak. Cumartesi Pazarının kurulduğu yere arife günü kurulacak pazarda vatandaşlar bayram için son alışverişlerini yapabilecekler. Kırklareli Seyyar Pazarcılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Erdinç Günel, Arife Günü Pazar kurulacağını söyleyerek vatandaşlar bayram için son ihtiyaçlarını karşılayabileceğini söyledi. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here