Çankırılı Öğrenciler NKÜ’ye ziyaret etti

17
Milli Eğitim Bakanlığı ve Turkcell işbirliği ile yürütülen ”Gönül Köprüsü” Projesi kapsamında Çankırı’dan Tekirdağ’a gelen 200 öğrenci, Namık Kemal Üniversitesi’ni (NKÜ) ziyaret etti.

 

     Çankırı’dan gelen öğrenci heyeti, Rektör Nizamettin Şenköylü ile biraraya geldi.
     Şenköylü, Çankırılı öğrencileri ve öğretmenleri, NKÜ’de görmekten dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, ”NKÜ’ye bugüne kadar gerek ulusal, gerekse uluslararası anlamda pek çok ziyaret gerçekleşti. Ancak, gönül köprüsü projesi kapsamında gerçekleşen bu ziyaretin amacı bakımından diğerlerinden daha özel ve anlamlı olduğunu düşünüyorum. NKÜ, yeni kurulan üniversiteler arasında hızla gelişen, dinamik, üretken ve hedefleri belli olan bir üniversite modeli olarak ilimizde günden güne gelişmektedir” diye konuştu.
     ”Üretken Üniversite” sloganını benimsediklerini belirten Şenköylü, şöyle devam etti:
     ”NKÜ, sosyal sorumluluk üzerine bina ettiği vizyonuyla, yarınlara rehberlik etmektedir. Küresel ortamda düşünce dinamiğini yakından takip eden NKÜ, uluslararası ve ulusal konularda öncelik arz eden çok çeşitli konulara yönelik akademik çalışma platformu sunarak, bünyesinde gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle toplumu ve özellikle de genç kuşağı aydınlatma sorumluluğu üzerinde hassasiyetle durmaktadır.” aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here