Canbazoğlu; “Vatandaşlarımız bize her zaman destek veriyor”

17

 

Türk Polis Teşkilatı’nın 167. Kuruluş Yıldönümü ve Polis Bayramı Kırklareli’de coşku ile kutlandı 

HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü 167. Yıldönümü ve Polis Bayramı’nı 10 Nisan 2012 Salı günü saat 11.00’da Vilayet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutladı. Türk Polis Teşkilatı’nın 167. Yıldönümü Etkinlikleri Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Atatürk Anıtı önüne Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü ve Şehit Polis yakınları çelenk koydu.
Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu, Polis Teşkilatı’nın, toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması, vatandaşın temel hak ve hürriyetlerinin korunması, kanun hakimiyetinin ve devlet otoritesinin sağlanması için çok önemli görevleri üstlenmiş bir kurum olduğunu söyledi.
* “Bilişim Suçları ve Mücadele Şube Müdürlüğü faaliyete geçti”
Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan Canbazoğlu, şunları söyledi;
“Bugün halkımızın bağrından çıkmış polis teşkilatımızın 167. Kuruluş Yıldönümü’nü sizlerle birlikte kutlamanın gururu ve heyecanını yaşamaktayım. 
Dünyada ve ülkemizde suçların giderek arttığı, çeşitlendiği, suç işleme vasıta ve tekniklerinin uluslararası boyutlara ulaştığı, bilişim suçlarının vatandaşlarımızı mağdur ettiği bir döneme girildi.
Bu suçların polis tarafından takibi kaçınılmazdır. Bu suçların takip edilebilmesi amacıyla teşkilatımız kendisinde bir değişikliğe gitmiş, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Bilişim Suçları ve Mücadele Daire Başkanlığı kurulmuş ve ilimizde de bu başkanlığın Şube Müdürlüğü faaliyete geçmiştir. Polis Teşkilatı’nın her türlü suçla özellikle, terörle ve uyuşturucu ile mücadelesi vatandaşlarımız nezdinde teşkilatımızın itibarını arttırmaktadır. Bize her zaman destek veren vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek, polis teşkilatımızın her kademesindeki personelimizin en başta gelen görevleri arasındadır. Ülkemizin huzur ve güvenliği için görevlerini yerine getirirken vatan ve millet uğruna canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz.”
Tören, Narkotik Dedektör Köpeği Cino’nun araca Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan tarafından saklanılan eroini bulma gösterisi ve İl Emniyet Müdürlüğü’ne ait polis araçlarının kortej geçişiyle sona erdi.
Törene; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Cumhuriyet Başsavcı Oğuz Aydın, Kırklareli İl Jandarma Komutanı  Kıdemli Albay Ömer Lütfi Mor,  İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu, İl Emniyet Teşkilatı, Şehit Polis Aileleri, polis yakınları, Kamu kurum ve kuruluş müdürleri, Oda ve dernek yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. 
Vilayet Meydanı’nda düzenlenen törenlerin ardından, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu, makamında tebrikleri kabul etti.
İl Emniyet Müdürü Canbazoğlu’nu makamında ilk olarak Vali Yaman, Başkan Çağlayan, Başsavcı Aydın, Albay Mor ziyaret etti.
Ziyaretin ardından Akıllı Sınıf’ın tanıtımını yapan Canbazoğlu, akıllı sınıfın özelliklerini anlattı.
Vali Yaman ve beraberindeki heyete Akıllı Sınıf’ta, simülasyonda operasyon yapılmasının ardından program sona erdi. (ue) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here