“Cami ve Din Görevlileri Haftası” etkinliklerle devam etti

24
Diyanet İşleri Başkanlığı Aile ve Din Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut, Ankara Baş Vaizi Sema Yiğit, Kırklareli İl Müftülüğü’nün “Cami ve Din Görevlileri Haftası” dolayısıyla düzenlediği programa katıldılar. 
HABER MERKEZİ
Diyanet İşleri Başkanlığı Aile ve Din Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut, Ankara Baş Vaizi Sema Yiğit, Kırklareli İl Müftülüğü’nün “Cami ve Din Görevlileri Haftası” dolayısıyla düzenlediği programa katıldılar. 
Kırklareli İl Müftülüğü tarafından 17 Ekim 2014 Cuma günü; Kırklareli İmam-Hatip Lisesi öğrencilerine Seminer, Kırklareli Hızırbey Camii’nde Hatim Duası ve Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda Bayanlara yönelik panel düzenlendi. 
Diyanet İşleri Başkanlığının bu yıl “Cami ve Din Görevlileri Haftası” etkinliklerinin konusunu “İslam’da Cami ve Gençlik” olarak belirlemesiyle Kırklareli İl Müftülüğü İmam-Hatip Lisesi öğrencilerine saat 11.00’de Ankara’dan gelen heyet ile birlikte program düzenledi.
İmam hatip Lisesindeki Programda, Diyanet işleri Başkanlığı Aile ve Din Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut söz aldı. Akbulut, Öğrencilere İslam da gençliğin nasıl olması gerektiğini, dini konularda neyin yanlış neyin doğru olduğunu ayırt etmenin yollarını anlattı. Öğrencilere sorular sorarak ve fikirlerini alarak Gençliğin İslam Dini’ne uygun yetişmesine öncülük etmelerini istedi. İmam-Hatip Lisesi’ndeki Programda İl Müftüsü İsmail Bayrak’ta Gençlerin Camilere Gitmesi ve Camilere Sahip çıkmalarını istedi.
* Hızırbey Camii’nde Hatim Duası yapıldı
Cami ve Din Görevlileri Haftası sebebiyle Kırklareli İl Müftülüğü Hızırbey Camii’nde vefat etmiş din görevlileri, camilerde emeği geçen ve Cami yaptıran hayırsever vatandaşlar için Hatim Duası yaptırdı. Cuma Namazı Çıkışı ikramlarda bulunuldu.
* Kadınlara Yönelik panel düzenlendi.
Kırklareli İl Müftülüğü tarafından Cami ve Din Görevlileri Haftasında son Programını Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda saat 14.00’te Bayanlara Özel Panel Programı düzenledi.
Panele; Diyanet İşleri Başkanlığı Aile ve Din Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut, Ankara Baş Vaizi Sema Yiğit, Kırklareli İl Müftüsü İsmail Bayrak konuşmacı olarak katıldı.
Açılış Konuşması müftü İsmail Bayrak yaptı. Bayrak; camilere sahip çıkmalarını ve çocuklarını camilere giden gençler olarak yetiştirmelerini istedi. Aile ve Din Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut ve Ankara Baş Vaizi Sema Yiğit’te Bayanlara dini Konularda üstlerine düşen görevleri anlattılar. ( Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here