Çalışmayan Sinyalizasyon Sistemi araç şoförlerini şaşırtıyor

17
Kırklareli İstasyon Altı mevkii Ahmet Cevdet Paşa Parkı önündeki kavşakta bulunan trafik ışıkları kirli görüntüye neden olurken trafikteki araçları şaşırtıyor.

HABER MERKEZİ

Uzun yıllardır kavşakta bulunan sinyalizasyon sisteminin faaliyet göstermemesi ve buna rağmen tamir edilmemesi yada kaldırılmaması vatandaşların tepkisine neden oluyor.
Şehir dışından gelen araçların çalışmayan trafik ışıklarında sürekli yanıldığını belirten vatandaşlar herhangi bir trafik kazasının göstergesi olduğunu da belirtiyorlar.
Uzun yıllardır faaliyet göstermediği halde neden hala kaldırılmadıklarını yada tamir edilmediklerine bir anlam veremediklerini belirten vatandaşlar şunları kaydediyorlar:
“Ahmet Cevdet Paşa Parkı önünde, Karahıdır Mahallesi’ne giden yol üzerindeki kavşakta bulunan trafik ışıkları hem bizi hem de trafikteki araçları tehlikeye atıyor. Uzun yıllardan beri faaliyet göstermeyen trafik ışıkları, şehir dışından ilimize gelen araç şoförlerini yanıtlığını ve ışıkları görmesinin ardından aniden durması olası bir kazaya neden olabilir. Buda karşıdan karşıya geçen biz vatandaşların canını tehlikeye atıyor.”
Ayrıca bakım ve onarımları Kırklareli Belediyesi tarafından yapılan şehir içi trafik ışıklarında faaliyet göstermeyen ışıkları faaliyete geçirmeleri yada bulunduğu yerden kaldırmaları hem trafikteki araç ve yayalar için hem de görüntü kirliliği için önem taşıdığını belirterek biran önce çalışmaların başlatılmasını istediklerini açıkladılar. ue

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.