Çalışmalarda sona geliniyor

8
* Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’ne bağlı Sarpdere Köyü’nde bulunan Dupnisa Mağarası ve yakın çevresindeki köyler Turizm’e kazandırılacak.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’ne bağlı Sarpdere Köyü’nde bulunan Dupnisa Mağarası ve yakın çevresindeki köylerin “Ekoturizme Kazandırılması Projesi” kapsamında Kırklareli İl Özel İdaresi tarafından Armağan, Beypınar ve Çukurpınar köy merkezlerine Meydan Düzenlemesi yapıldı.  Proje kapsamında Çukurpınar Köyü’ne Ahşap Oturma Bankları yapılarak halkın hizmetine sunuldu.
Dupnisa Mağarası’nın Meydan Düzenlemesi  “Otopark, Taş Yürüyüş Yolları, Yeşil Alan” Düzenlemeleri ve Mağara Girişi İçin Ahşap Yürüyüş Yolu İnşaatı hızla devam ediyor. Çalışmaların %80’lik kısmı tamamlandı. 15 Mayıs-15 Kasım 2015 tarihleri arasında mağara girişi ziyarete açıldı.
Dupnisa Mağarası ve Yakın Çevresindeki Köylerin “Ekoturizme Kazandırılması Projesi, Kırklareli İl Özel İdaresi Mimarı Tuğba Yüce Gökşen tarafından hazırlanarak, Arkeolojik ve Doğal Sit Alanları içinde bulunduğundan dolayı Edirne Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu ve Kırklareli Çevre Şehircilik İl Müdürlüğünden gerekli izin ve olumlu görüşler alındı. 
 “Dupnisa Mağarası ve Yakın Çevresindeki Köylerin Ekoturizme Kazandırılması Projesi” Kırklareli İl Özel İdaresi Teknik Elemanları kontrolünde kısa sürede tamamlanacak. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here