“Çalışan Gazetecilerin” günü kutlu olsun

7
Halkımızın haber alma ve bilgilenme hakkı, demokratik hayatın özüne ilişkin temel unsurlardandır.
Bunun en önemli aracı da basındır. 
Bu anlamda, Ülkemizin ve kentimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran, etkin çözüm önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan basın mensuplarının yorum ve görüşlerinden toplumun her kesimi önemli faydalar sağlamalıdır.
Ayrıca, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınması için yürütülmekte olan çalışmalar ile projelerin paylaşılması ve kamuoyu tarafından sahiplenilmesinde basının katkısı önem taşımaktadır. Bu kapsamda başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere, toplumu temsil eden Sivil toplum Örgütleri’nin de yapılan çalışmaları kamuoyuna aktarmasında basın mensuplarına gerekli yardımı ve kolaylığı sağlamalıdır diye düşünüyorum.
Basın ve basın çalışanları çok önemli bir kamu hizmeti ifa etmektedir. Bu hizmeti ifa ederken amaçları tamamen vatandaşların menfaatleri yönündedir. Yaşadıkları yerdeki hizmetlerin aksamamasında, hizmetlerin daha sağlıklı ve hijyenik ortamlarda ve rahatlıkla verilmesini sağlamada etkin bir rol üstlenmektedir. 
Bütün zorluklara rağmen bu saygın ve önemli hizmeti fedakârca yerine getiren basın çalışanlarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor, mutluluk ve başarılar diliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here