Çakırel; “Sizlere sahip çıkacağımıza söz veriyorum”

49
Kırklareli İmam-Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (KİMDER) İmam-Hatip Lisesi ve İmam-Hatip Ortaokulu öğrencilerine sahip çıkıyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İmam-Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (KİMDER) İmam-Hatip Lisesi ve Kırklareli İmam-Hatip Ortaokulu öğrencileri ile bir araya geldi.
Kırklareli İmam-Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda 21 Ekim Salı günü saat 15.00’da KİMDER Başkanı Yasin Çakırel ve Başkan Yardımcısı İbrahim Şimşek, öğrencilere Gerçek İmam Hatipli Olmanın Farkındalığını anlatarak, yalnız olmadıkları, Dernek olarak her konuda sahip çıkacakları vurgulandı. Başkan, Öğrencilere, Derneğin projelerini anlatarak Kitap Okumaya teşvik ettiklerinin altını çizdi. Projelerden bahseden başkan, hadis ezberleme yarışmaları düzenlemek istediklerini de dile getirdi.
Başkan Çakırel, Öğrencilere; “Sizin başarınız için biz elimizden geleni yapacağız. Öğrencileri geleceğe daha iyi hazırlamak için Öğrencilere dokunmak istiyoruz ve en iyi dokunmanın Kitap okuma etkinlikleri ile olacağını düşünüyorum, bu Yüzden de dernek olarak Kitap Okuma etkinlikleri düzenleyeceğiz. Bir diğer projemiz, Peygamberimizin Hayatını daha iyi öğretmeyi ve yaşatmayı hedefliyoruz, Onun Ahlakını Bilip Yaşamak, Onun çizgisinde devam ettirmek için, Hadis ezberleme yarışmaları düzenleyeceğiz. Dernek Olarak sizlere sahip Çıkacağımıza söz veriyorum. Üniversiteyi kazanan kardeşlerimize burs veriyoruz, bu çalışmalarımız devam ediyor. Şuanda 20 Ortaokul Öğrencimize ve 6 üniversite öğrencisine burs veriyoruz. İmam Hatip Lisesi ve imam hatip Ortaokulun da 80 öğrenciye okul çantası verdik. Bu Çalışmalarımızda devam ediyor” dedi. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.