Çakıllı’da Kur’an Kursu kapatılmasın

13
* Kırklareli’nin Vize İlçesi’nin Çakıllı Beldesi’nde 50 yıldır kesintisiz eğitim veren bayanlara yönelik Çakıllı Kuran Kursu kapatıldı.
HABER MERKEZİ
Ramazan Ayı’ndan ve yaz Kur’an Kursları’nın dolup taştığı günlerde öğrenci olmadığı gerekçesiyle kapatılması bölge halkı tarafından tepki ile karşılandı.
Vize İlçe Müftülüğü’nün kararını eleştiren bölge halkından Ergin İpek Akgün; “50 yıldır eğitim veren Kur’an Kursu’nun öğreticisinin Vize İlçe Merkezinde görevlendirilmesine anlam veremiyoruz. Dini değerlerin ve duyguların daha da arttığı Ramazan Ayı’nda incir çekirdeğini doldurmayacak sebepler yüzünden kapatıldı. Kurs bir an önce açılmalıdır” dedi. 
Telefonla görüştüğümüz Çakıllı Belediye Başkanı Mehmet Bayram, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, çevremizdeki belde ve köylere örnek olan Kur’an Kursu’nun Ramazan Ayı’nı yaşadığımız şu günlerde kapatılmasının yanlış olduğunu belirtti. 
Bayram; “Eğitim için her türlü teknik ve fiziki donanıma sahip olan Çakıllı Merkez kuran Kursu’nun kapalı olmasından dolayı belde halkı gibi ben de üzüldüm. Dini değerlerin ve duyguların daha da arttığı Ramazan ayında, böyle bir uygulama çok yanlış. Kuran Kursunun bir an önce eğitim ve öğretime açılmalıdır” dedi. 
Bazı vatandaşlar ise kursun kapatılma gerekçesinin, Kurs öğrencisinin ikamet yeri olan Vize ilçe merkezi olduğundan dolayı İlçe Müftülüğü’nün bu duruma göz yumduğu iddia edildi. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here