Çakıllı Belediyesi’nden “Okullar Hayat Olsun Projesi”ne destek

25
Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsam’ında okullar sadece öğrencilerin değil herkesin yararlanabileceği alanlar haline getiriliyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Vize ilçesi Çakıllı İlk/Ortaokulu bahçesine kurulan oyun parkı öğrenciler kadar küçük çocukları da sevindirdi. Okullar hayat olsun projesinin bir ayağı olan Çakıllı Belediyesi, Çakıllı İlk/Ortaokulu bahçesine çocuklar için oyun parkı kurdu.
Belediye Başkanı Mehmet Bayram yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Milli Eğitim Bakanlığı’nın yürüttüğü Okullar Hayat Olsun Projesi’nde bir ortakta bizleriz. Bu amaçla okulumuzda çeşitli faaliyetler yapılıyor. Bu faaliyetlere bugün bir yenisini daha ekledik. Okulları belde vatandaşlarımızın da kullanıma açmak için bu oyun parkını kurduk. Artık küçük çocuklarımız da okulumuza gelip rahatlıkla oyun oynayabilirler. Yakın zamanda Lüleburgaz Orman İşletme Müdürlüğü’nden alınacak çeşitli fidanlarda okulumuza dikilecek. Bunun sonucunda okulumuz daha da güzelleşecektir” dedi.
Çakıllı İlk/Ortaokulu Müdürü Caner Derin de Belediye Başkanı Mehmet Bayram’a projeye verdikleri destek için teşekkür etti. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.