Çakal; “Alparslan Türkeş’i kaybetmenin acısını halen yüreğimizde hissediyoruz”

12
Kırklareli Ülkü Ocakları İl Başkanı Olcay Çakal, Türk Gençliğinin Efsanevi Lideri Başbuğ Alpaslan Türkeş’in Ölüm Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

HABER MERKEZİ
Kırklareli Ülkü Ocakları İl Başkanı Olcay Çakal, Türk Gençliğinin Efsanevi Lideri Başbuğ Alpaslan Türkeş’in Ölüm Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Milliyetçi Hareket Partimiz ve Ülkü Ocaklarımızın kurucusu, Türk Dünyası’nın bilge lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’i 17. Ölüm Yıldönümü’nde sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz. Yaşamının her anını, Türk milliyetçiliğine adamış olan büyük devlet ve dava adamı merhum Alparslan Türkeş’i kaybetmenin acısını halen yüreğimizde hissediyoruz. Büyük bir vatan sevdalısı Başbuğumuz Alparslan Türkeş, her zaman ülke çıkarlarını ön planda tutarak gelecek seçimler yerine, gelecek nesilleri düşünerek hareket etmiştir.
Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, gençlik yıllarından itibaren bütün ömrünü Vatan ve Millet hizmetine adamış, Türk Milleti ve Türk Dünyası’nın birlik, beraberlik ve dirliği konusunda çok büyük mücadeleler vermiştir. Mücadelelerle geçen seksen yıllık ömründe "önce ülkem ve milletim" diyerek, Türk Milleti’nin yücelmesi konusunda önemli çalışmalar yapmıştır. Türk Milliyetçiliği Davası, rahmetli Başbuğumuzun önderliğinde büyük bir fedakârlıkla yükselmiş ve bugünlere gelmiştir. Ülküsü ve fikirleri bizlere her zaman ışık olmuştur. Hayatı boyunca, Türkiye üzerine oynanan çirkin oyunları hep fark etmiş ve bu oyunlara karşı çıkmıştır.
Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, ömrü boyunca milyonlarca vatan sevdalısı, imanlı gençler yetiştirmiştir. Onun ülküsü ve fikirleri aradan geçen onca zamana rağmen halen ilk günkü heyecanla yaşamakta ve yaşatılmaktadır. Büyük devlet, fikir ve dava adamı Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in, ülküsü ülkümüz, ufku ufkumuz olmaya devam etmektedir. Hedefleri doğrultusunda azim ve kararlılıkla yürümeye de devam edeceğiz. Bu ülkü ve fikirler Türk Milliyetçileri’nde varolduğu sürece, ülkemizin birlik, beraberlik ve dirliğini hiç kimse bozmaya cesaret edemeyecektir. Türkiye ve Türk dünyası liderini ve Başbuğunu kaybetmenin üzüntüsünü yüreğinde hala taşımaktadır. Eserleri, öğretisi ve ideolojisi her geçen gün güçlenerek yarınlara aktarılmakta bu uğurda hiç bir fedakârlıktan kaçınılmamaktadır. O Ülkücü Türk gençliği için örnek bir milliyetçi, yol gösterici ve ideal adamıydı. Kısaca O Ülkücü Türk gençliğinin efsanevi lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’tir. "Koşan elbette varır, düşen kalkar Kara taştan su damla damla akar Birikir sonra gümüş bir göl olur Arayan Hakk’ı en sonunda bulur…" Ruhu Şad, Mekânı Cennet Olsun.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here