Çağlayan ve Başkur, gazetemizi ziyaret ederek bayramımızı kutladı

10
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan ve Başkan Yardımcısı Ünal Başkur, 25 Temmuz 2011 Pazartesi günü gazetemizi ziyaret ederek, Basın Bayramı’nı kutladı.
HABER MERKEZİ
Ziyaretler sırasında Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt, Genel Koordinatörümüz Yasin Şendir karşılarken Gazetemiz Haber Muhabirleri Savaş Eskici, Ufuk Ertop ve Caner Savak hazır bulundu.
Başkan Av. Cavit Çağlayan yaptığı konuşmasında şunları kaydetti;
“Basının sansürden kurtuluşunun yıl dönümü nedeniyle ziyaret ediyoruz. Sansürsüz, özgür tarafsız, yıllar diliyoruz. Basın bu aşamaya gelene kadar uzun ve çetin mücadelelerden geçmiş. İktidardan her kimse basınla tam olarak barışık olmamıştır. Doğrusu da budur. İktidar zaten iktidardır güçtür, valilikleriyle, müdürlükleriyle mühim olan iktidarın her yaptığı doğru olamaz. Mutlaka yanlışlıkları vardır, eksikleri vardır. Bize düşen görev bunları kasten kişisel yanlışlıkların yanı sıra kabul etmektir. Küsmekle de zaten bir şey ele geçmez. İktidarlar her zaman basını yanında tutarak istediğini yazdırmak istediğini yazdırmamak konusundadır. Yazdırmamak zaten sansüre giriyor ancak birde istediğini yazdırmak var. Yıllardır basın mensupları davalar ile karşılaştı, öldürüldü, davalara kurban gitti.”
Gazetemiz imtiyaz sahibi Elmas Cankurt ise, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek;
“Geldiğiniz için teşekkür ederiz. Sağ olun eksik olmayın duyarlılığınıza ve nezaketinize teşekkür borçluyuz. Sansür kaldırıldı lafta ama kaldırıldı mı kaldırılmadı mı bilmiyoruz. Bu konuda sansür yoksa Yeşilyurt gazetesi yok. 30 senedir başladığım gibi devam ediyorum. Ama anlaşılamadık uzun yıllardır bazı çevrelerce onlarda anlamaya başladılar. Sevinçliyiz mutluyuz o konuda” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here