Çağlayan; “Dünya Engelliler Günü sosyal boyutlarıyla tüm toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir gündür”

17
Çağlayan; “Dünya Engelliler Günü sosyal boyutlarıyla tüm toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir gündür”

Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan Dünya Engelliler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Yayınlamış olduğu mesajda “Şehirlerdeki fiziki engellerin kaldırılması kadar, beyinlerdeki engellerin de kaldırılması çok önemli” diyen Çağlayan, engelli vatandaşların yaşama sıkı sıkı bağlanması hepimizin vazifesidir dedi. Cavit Çağlayan mesajında şunları kaydetti:

‘’Dünya Engelliler Günü sosyal boyutlarıyla tüm toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir gündür. Engelli vatandaşlarımızın yaşama tutunmaları için mutlu olmaları ve geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak olanaklar oluşturulması gerekmektedir.

Biz, onların yaşamlarını kolaylaştıracak düzenlemelerin yapılması için Kırklareli Belediyesi olarak üzerimize düşen görevleri imkânlarımız dâhilinde yapmaya her zaman hazırız. 

Bildiğiniz üzere ‘’ Engelli Hemşehrilerimle, Engelleri Aşacağız’’  Sosyal sorumluluk projemiz oldukça başarılı bir şekilde devam ediyor. Bu projemiz kapsamında birçok engelli vatandaşımıza tekerlekli sandalye armağan ediyor, engelleri aşmalarına destek olmak için çabalıyoruz. Yüzlerindeki o küçücük tebessüm bile inanın her türlü yorgunluğa değiyor.

Kurumlarca yapılan çalışmalar, yalnızca engelli vatandaşlarımızı değil, tüm toplumumuzu derinden mutlu etmektedir.

Şehirlerdeki fiziki engellerin kaldırılması kadar, beyinlerdeki engellerin de kaldırılması çok önemli. Vatandaşlarımızı bu konuda yürütülen çalışmalara destek vermeye çağırıyor,Dünya Engelliler Günü’n de tüm vatandaşlarımıza sağlıklı bir yaşam diliyorum’’

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here