Caddeye çıkması bulunan dikey reklam tabelaları söküldü

13
Kırklareli merkez ilçede Karaumurbey Caddesi’nin yeni yüzü ile trafiğe açılmasının ardından cadde üzerindeki dükkanlara ait yol boyunca uzanan kırık, yıpranmış kepenk ve demir çıkmalar Kırklareli Belediye Başkanlığı ekipleri ve esnafların da desteği ile söküldü.
HABER MERKEZİ
 Aynı uygulamanın devamı niteliğinde caddenin tabela kirlilikten kurtulmasını amaçlayan ve Kırklareli Belediye Başkanlığı Belediye Meclisi’nin daha önce İlan Reklam ve Tabela Yönetmeliğince aldığı karar gereği caddeye çıkması bulunan dikey reklam tabelaları kaldırıldı.
Çalışmalarla ilgili olarak yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
“Dükkanlara ait görsel anlamda rahatsızlık yaratan ve caddeye çıkması bulunan tabela ve ilan panolar ile ilgili yönetmeliğin uygulanmasına Karaumurbey Caddemizden başlanmış olup, çalışmalar kentimizin tüm cadde ve sokaklarımızda program dahilinde kaldırılacaktır.
Dükkanlar sadece ilan-Reklam bedellerini ödedikleri, kendi cephelerine sabitlenen ve çıkması bulunan sallanan levhalar dışındaki tanıtım (reklam) tabelalarını, görsel kirliliğe izin vermeden ve Belediye Meclisimizin İlan-Reklam ve Tabela Yönetmeliği şartlarına uygun olarak asabileceklerdir. Çalışmalar sırasında personelimize ve Belediye Başkanlığımıza gösterdiğiniz anlayış için teşekkür eder, tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler dileriz.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here