Buyur; “Sürücüler okul çevresinde daha dikkatli ve yavaş araç kullanmalıdır”

15
Kırklareli’nin Babaeski Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Buyur, sürücülerin okul çevresinde daha dikkatli ve yavaş araç kullanması gerektiğini bildirdi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Babaeski Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Buyur, sürücülerin okul çevresinde daha dikkatli ve yavaş araç kullanması gerektiğini bildirdi.
Buyur yaptığı açıklamada, olası trafik kazalarına mahal vermemek için sürücülerin trafik kurallarına uyması gerektiğini söyledi.
Yeni eğitim ve öğretim döneminin başlamasıyla yaya ve araç trafiğinin artacağını ifade eden Buyur, yayaları ve araçların yollarda daha dikkatli olmaları konusunda uyardı.
Okul giriş ve çıkış saatlerinde özel otomobillerin zorunlu olmadıkça okulların bulunduğu güzergahları kullanmaması gerektiğini aktaran Buyur, şunları kaydetti:
"Öğrencilerimiz 15 Eylül 2014 Pazartesi günü yeni eğitim ve öğretim yılına başlayacaklar. Dolayısıyla yaya ve araç trafiği de oldukça artacak. Başta sürücüler, trafik ekipleri, veliler, okul yöneticileri ve öğretmenlerimize büyük görevler düşüyor. Olası kazalara meydan vermemek, can ve mal güvenliğini tehlikeye atmamak için sürücüler ve yayalar trafik kurallarına sirayet etmelidir. Sürücüler okul çevresinde daha dikkatli ve yavaş araç kullanmalıdır. Zorunlu kalmadıkça okul giriş ve çıkış saatlerinde trafiğe çıkmamaları yada okul çevresindeki güzergahları kullanmamalıdır. Böylece trafikte aksamalar meydana gelmez ve olası kazalar ile karşılaşmayız."
Buyur, öte yandan öğrencilere okullarda trafik eğitimi verilmesi gerektiğini vurguladı. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here