Bursa Nilüferspor 2- 0 Çerkezköy Belediyespor

18
Geçtiğimiz hafta Çorlu General Basri Saran Stadı’nda oynanan karşılaşmada Balıkesirspor’a üç farkla mağlup olarak haftaya moralsiz giren Çerkezköy Belediyespor ligin 20. hafta karşılaşmasında Nilüferspor A.Ş. ile karşı karşıya geldi.

HABER MERKEZİ
Geçtiğimiz hafta Çorlu General Basri Saran Stadı’nda oynanan karşılaşmada Balıkesirspor’a üç farkla mağlup olarak haftaya moralsiz giren Çerkezköy Belediyespor ligin 20. hafta karşılaşmasında Nilüferspor A.Ş. ile karşı karşıya geldi.
Demirtaş Belediye Sentetik Çim Saha’da 13 Aralık 2009 Pazar günü oynanan karşılaşma saat 13.30’da başladı. Murat Kaya’nın yönettiği karşılaşmada Soner Akgün ile Fatih Doksanoğlu Yardımcı Hakem olarak görev aldı. Karşılaşmanın ilk dakikalarında her iki ekip de kontrollü bir mücadele sergiledi. Nilüferspor A.Ş., ev sahibi avantajını değerlendirerek Çerkezköy Belediyespor kalesine yüklendi. Çerkezköy Belediyespor karşılaşmanın ilk dakikalarında kontra ataklarla sonuca gitmeye çalıştı. İlk dakikalarda gelişen karşılıklı ataklardan gol sesi İlk devrenin ilerleyen bölümlerine golsüz eşitlikle girildi. Çerkezköy Belediyespor girdiği pozisyonları değerlendiremedi. İlk 40 dakika golsüz sona erdi. Müsabakanın 41.dakikasında ev sahibi ekip Nilüferspor golü bularak karşılaşmada 1-0 öne geçti. İlk devrenin tamamlanmasına kısa bir süre kalesinde golü bulan Çerkezköy Belediyespor ilk devrenin kalan bölümlerinde beraberlik mücadelesi verdi.
İlk devre sona ermeden golü bulan Nilüferspor kalan bölümlerde büyük moral buldu. Bulduğu morali çok iyi değerlendiren Nilüferspor ilk devrenin son bölümlerinde bir gol daha bularak aradaki skor farkını ikiye çıkardı. İlk devrenin uzatma bölümlerinden gol çıkmayınca ilk devre ev sahibi ekip Nilüferspor’un 2-0’lık üstünlüğü ile tamamlandı.
Karşılaşmanın ikinci devresine Nilüferspor 2-0 önde olmanın avantajı ile başladı. İlk devrenin son bölümlerinde kalesinde 2 gol gören Çerkezköy Belediyespor ikinci devreye baskılı başladı. İkinci devrenin ilk dakikalarında gelişen ataklar golsüz sona erince ilerleyen bölümlere Nilüferspor’un 2-0’lık üstünlüğü ile girildi.
İlerleyen bölümlere doğru Çerkezköy Belediyespor farkı bire indirmek için risk almaya başladı. Çerkezköy Belediyespor gol için geliştirdiği ataklardan sonuca gidemedi. 70.dakika Nilüferspor’un 2-0’lık üstünlüğü ile sona erdi.
Müsabakanın son bölümlerinde gelişen ataklardan gol sesi çıkmayınca müsabaka Nilüferspor’un 2-0’lık üstünlüğü ile sona erdi. Çerkezköy Belediyespor bu sonuçla son üç haftayı bir puanla tamamlamış oldu.
* Haftanın Diğer Sonuçları
Küçükköyspor-Bandırmaspor (1-5)
Alibeyköyspor-Lüleburgazspor (0-0)
Balıkesirspor-Gaziosmanpaşaspor (0-0)
İnegölspor-Bayrampaşaspor (2-2)
* Puan Durumu
1. Balıkesirspor 42
2. Bandırmaspor 41
3. Nilüferspor 33
4. Gaziosmanpaşaspor 31
5. Lüleburgazspor 30
6. Alibeyköyspor 21
7. İnegölspor 21
8. Oyak Renaultspor 19
9. Çerkezköy Belediyespor 18
10. Bayrampaşaspor 16
11. Küçükköyspor 3 (dy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here