Büro-İş Sendikası Kırklareli Temsilciliği Sohbet toplantısı düzenledi

6
Birleşik Kamu-İş’e bağlı Büro iş Sendikası Kırklareli’nde de örgütlenerek il temsilciğini 23 Eylül Pazartesi günü  yapılan bir toplantıyla duyurdu.
HABER MERKEZİ
Birleşik Kamu-İş’e bağlı Büro iş Sendikası Kırklareli’nde de örgütlenerek il temsilciğini 23 Eylül Pazartesi günü  yapılan bir toplantıyla duyurdu.
Eğitim-İş Kırklareli Şube Başkanı Hayri Girgin, Yönetim Kurulu üyeleri Gökhan Erbay ve Emrah Mutluer’in de hazır bulunduğu toplantıyı, Süleyman Özay, Harun Mandacı ve Şeref Akçınar düzenledi. Özay tanışma ve sohbet toplantısında açılış konuşmasını yaptı.
Süleyman Özay konuşmasında şunları kaydetti; "Bilindiği üzere 1989 yılından itibaren başlayan ilk sendikalaşma sürecinde bir çok evreler geçirildikten sonra nihayet 1992 yılında kurumlar ve iş kolu bazında ilk sendikalarımızı kurduk ve daha sonra 1995 yılında da bu mevcut sendikalarımızı konfederasyon çatısı altında toplayarak Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) olarak örgütlü mücadelemize kesintisiz devam ettik. Geçirdiğimiz süreçte bazen olumlu bazen olumsuz çalışmalara tanık olduk. Bazen onaylamadığımız gelişmeler yaşansa da nihayetinde sendikalar bizim örgütlü gücümüzdür, var olan hataları düzeltebiliriz düşüncesi ile sahiplenmeye devam ettik; ancak sonunda gelinen noktada bizim düşündüğümüz anlamda bir değişim olmayacağının gerçeğine vararak, yeni bir oluşumun kaçınılmaz gerçeğini gördük ve bu gerçekten yola çıkarak BÜRO-İŞ Sendikamızı kurarak çalışmalarımıza başladık. Bugün itibari ile Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu bünyesi içinde bulunan Büro-İş Sendikamızın Kırklareli Temsilciliği olarak kuruluşumuzu tamamladık.” 
Daha son söz alan Eğitim-iş Kırklareli Şube Başkanı Hayri Girginise şu söylenlerde bulundu; “2005 yılında Eğitim-İş’in, KESK’in bünyesinden ayrılarak ikinci defa kuruldu. Daha sonra diğer kollarımızın kurulmaya başlamasıyla bunları bir araya getiren çatı örgütü Birleşik Kamu İş Konfederasyonu kurdu.Kırklareli’de kurulduğu 2007 yılından bu yana yapılan emek mücadelesiyle Eğitim-İş’in üye sayısının 600’lü sayıları geçti.”
Emek örgütlülüğünün bugün Türkiye’de Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu çatısı altında yapıldığını söyleyen Girgin; “Sendikalarımız da konfederasyonumuz da gelecek vaat ediyor. Arkadaşlarımız bizi tanıdıkça, anladıkça da üye oluyorlar. Ben bu çetin mücadelede hepinize, hepimize başarılar diliyorum” dedi.
Toplantı üyelerin tanışması ve fikir alışverişiyle devam etti. (Hacer Gökkaya)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here