Burgas Baş Konsolosu’ndan Başkan Çağlayan’a iade-i ziyaret

15
Türkiye’nin Bulgaristan Burgas Baş Konsolosu Cem Ulusoy; 06 Aralık 2011 Salı günü saat 12.00’de Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’a makamında iade-i ziyarette bulundu.
HABER MERKEZİ 
Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Belediye Başkanı Av. Çağlayan, Baş Konsolos Ulusoy’u Burgas’ta ziyaret ettiğini ve kendisininde nezaket göstererek iadei ziyarette bulunduğunu ifade ederek şunları kaydetti:
“Bulgaristan’ın Burgas Şehri’nde Türkiye Cumhuriyeti Baş Konsolosu olarak göreve başladı. İnşallah uzun yıllar bu görevini yürütecek. Kendisini Burgas’da ziyaret etmiştim. Bugünde buraya iade-i ziyarette bulunmak üzere geldi. Baş Konsolomuz Burgas’da Türkiye’nin temsilcisi konumundadır. Türkiyein Bulgaristan ile ilgili her türlü faaliyetini yakından izliyor. Toplantılara katılıyor. Orada düzenlenen toplantıyada katılmıştı. Bu gayretli çalışmalarının devamını diliyorum.”
İki ülke arasındaki işbirliğini daha ileriye götürmemk ve geliştirmek için elinden gelen gayreti göstereceğini belirten Burgas Baş Konsolosu Cem Ulusoy;
“Görevime 1.5 ay evvel başladım. Bizim önceliklerimizden bir tanesi iki taraf arasındaki ilişkilerin daha ileri noktalara taşınmasını sağlamaktır. Bu konuda sizlerin yürütmekte olduğu değerli çalışmalara elimizden geldiğince katkı sağlamaya çalışıyorum. İnşallah önümüzdeki dönemde işbirliği içerisinde hem sizlerle hem de yerel makamlarlakendi önceliklerimizi de dikkate alacak şekilde bu işbirliğini geliştirmeye gayret edeceğiz” dedi. (s) 
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here