Bulut; “Kapalı Pazaryeri’ni Şantiye Alanı’na yapacağız”

14
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut, 23 Mart 2014 Pazar günü saat 13.30’da Akkuş Kaya Otel’de Kırklareli Seyyar Pazarcılar Odası Üyeleri ile bir araya geldi.

 


HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut, 23 Mart 2014 Pazar günü saat 13.30’da Akkuş Kaya Otel’de Kırklareli Seyyar Pazarcılar Odası Üyeleri ile bir araya geldi.
Düzenlenen toplantıya; MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşad Yamaner, MHP Kırklareli Belediye Meclis Üyesi Adayları, Kırklareli Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Can Bahçıvanoğulları, Yönetim Kurulu Üyeleri ile üye pazarcılar katıldı.
30 Mart’ta sandığa gidecek olan Kırklareli Seçmeni’nin projelerden çok bu projelerin ne derecede gerçekleştirilebilir olduğunu irdelemeleri gerektiğini belirten MHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut şunları kaydetti:
“Yola çıktığımız 27 Temmuz’dan bu yana Kırklareli’nin yaşadığı birçok sorunun en başında gelen kapalı Pazaryeri Sorunu ile ilgili olarak çeşitli istişarelerde bulunduk. Bu istişareler sonucunda Kapalı Pazaryeri’nin Süpürgeciler Sitesi’nin oraya yapılmaması sonucuna vardık. Bu alanı halkta istemiyor, pazarcı esnafı da istemiyor. Burada Belediye’ye düşen görev halkın ve pazarcının sözünü dinleyip, o doğrultuda plan ve projelerini yapmaktır. Bizde böyle yaptık. Kırklareli Seyyar Pazarcılar Odassı Başkanımız ve pazarcılarımız ile görüştük. Elektriği, suyu olan, sıcak ve Modern bir Kapalı Pazaryeri’nin Kırklareli Belediyesi’nin şu an Şantiye Alanı olarak kullandığı Karacaibrahim Mahallesi’ndeki arsaya yapılmasına karar verdik. Şu an ki Otogar bulunduğu yerden kaldırılacak. O alan Kapalı Pazaryeri ile birleştirilecek. Şehrimize hem yeni bir Dinlence ve Yürüyüş Merkezi hem de 10 bin kişi kapasiteli bir Festival Alanı kazandırılacaktır.
Sizlere verdiğimiz bu sözleri yerine getirmek için, projelerden önce kaynak arayışı içerisine girdik. Çünkü kaynak olmadan sermaye olmadan, para olmadan bütün projeler havada kalıyor. Projeleri inceleyerek sandığa gidin demiyorum. Öncelikli olarak tüm partilerin kaynaklarına bakıp irdeleyin. Hangi kaynaklarla bu projeleri gerçekten gerçekleştirebileceklerine bakın. Proje bazlıda seçime en iyi şekilde hazırlanan parti biziz. Bu projelerimiz için de kaynaklarımız hazır.”
MHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut’un konuşmasının ardından program katılımcılar tarafından sorulan soruların cevaplandırılması ile sona erdi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here