“Bulunmuş olduğu makam siyaset arenası değildir”

13
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Dr. Tansel Barış, Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu’nun Bolu’da düzenlenen “Abant Platformu Toplantısı”nda CHP ile ilgili olarak sarfettiği sözler esefle kınadığını belirterek şunları kaydetti:

HABER MERKEZİ

“Cumhuriyetimiz ilkelerine ve tarihimize her şartlarda sahip çıkan ve bu uğurda her zaman mücadele eden bu güzel ilimizde mülki idare amirliği görevini sürdüren Sayın Cengiz Aydoğdu’nun yapmış olduğu bu talihsiz açıklamayı esefle kınıyorum. Kamu hizmeti yapması gereken bu makamda siyasi parti sözcülüğü yapmış olmak devletin yüce makamına saygısızlıktır.
Bulunmuş olduğu makam siyaset arenası değildir. Siyaset Valilik makamında değil meydanlarda ve siyasi partilerin genel merkezlerinde yapılır. Halkımızın birçok sorunlarına çözüm beklediği hizmet beklediği bu makamda AKP sözcülüğü yerine sizi halkımıza hizmet vermeye davet ediyorum.
Siyasetle uğraşma gibi bir düşünceniz var ise Türkiye Cumhuriyeti’nin bu önemli makamından derhal istifa edip, siyasi yaşamınıza AKP çatısı altında devam edebilirsiniz.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here