Bulgaristan’daki seçimlere doğru

7
Hürriyet ve Şeref Halk Partisi Trakya Koordinatörü Akay; “Milli meselelerimize sahip çıkmamız lazım” 
HABER MERKEZİ
12 Mayıs 2013 tarihinde Bulgaristan’da yapılacak seçimlerle ilgili bir açıklama yapan Hürriyet ve Şeref Halk Partisi (HŞHP) Trakya Koordinatörü ve Lüleburgaz ilçe sorumlusu Bilgin Akay, bu yıl Bulgaristan’da yapılacak seçimlerin son derece önemli olduğunu söyledi.
Bulgaristan’da yapılacak olan seçimlerde Hürriyet ve Şeref Halk Partisi’nin parlamentoya girmesinin gerektiğini ifade eden Akay, milli meselelere sahip çıkılması gerektiğini dile getirdi.
Akay, gazetemizi ziyaret ederek burada Bulgaristan’da yapılacak olan seçimlerle ilgili bir takım açıklamalarda bulundu. Akay yaptığı konuşmasında şunları söyledi;
“Son derece önemli bir seçim dönemindeyiz. Bu yıl yapılacak olan seçim bugüne kadar yapılan bütün seçimlerden çok daha önem taşıyor. Bu seçimlere siyasi gözle bakılmaması gerekiyor. Bu tamamen milli meselemizdir. Milli meselelerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Atalarımızın mezarlarından, kendi özümüz ve kişiliğimizden, anne ve babalarımızdan dökülen kan ve gözyaşlarından, çocuklarımızın geleceği ve milletimizin bekası için tüm insanlarımızın partimize destek vermesi gerekiyor. 
Yeni oluşum içerisinde insanlarımızın hürriyeti ve şerefinin yeniden kazandırılması Bulgaristan’daki Türk halkımızın olduğu gibi Bulgar halkının da refahı ve bekası için bizimde göçmenler olarak her ne kadar ana vatanımızda olsak da vatanımızın bekası için çalışmakta olacak olan bir partiyiz.
12 Mayıs seçimlerinde tamamen Hürriyet ve Şeref Halk Partisi’ni parlamentoya taşımak zorundayız. Parlamentoya çıkamazsak bazı fırsatları kaçırmış olacağız. Bizim milli meselelerimize mutlaka sahip çıkmamız gerekiyor.”
Bulgaristan’daki Hak ve Özgürlük Harekâtı’na ilişkinde bir takım açıklamalarda bulunan HŞHP Trakya Koordinatörü Akay, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;
“Bulgaristan’daki seçimler ile ilgili her ne kadar bazı kesimler bunu bölücülük olarak gösterse de bu asla bölücülük değildir. Bu tamamen pirincin taşını ayıklamak gibi hak ve özgürlük Harekâtının esas kültürü ve yapısı bellidir. Totaliter rejimin yetiştirdiği bazı özel kişilerin yönetiminde vitrininde düzgün ve iyi adamlarını kullanarak Bulgaristan’daki Türk İslam varlığının yok edilme politikasının devamı olarak kurulan bir parti. Biz bunları destekledik ve desteklememiz tamamen milli meselelerimiz çerçevesinde oldu. Bir tane Türk’ün daha ön plana çıkmış olması, fazladan bir milletvekili, belediye başkanı olması açısından biz bunu destekledik. Hal bu ki 1993’ten itibaren bazı meselelerin kanaatine vardık ve senelerdir bu kanatlar üzerinde çalıştık. Bunları ispat ettik ve insanlarımız artık bunun farkında. Hak ve özgürlük harekâtı göründüğü gibi bir parti değildir. HÖH’ü artık Bulgaristan’daki vatandaşlarımız olduğu kadar Türk vatandaşlarımız da bilmektedir. 
Hürriyet ve Şeref Halk Partisi’nin oluşumundaki arkadaşlarımızın geçmişi tamamen temizdir. Hiçbir üyemiz veya milletvekili adayımız ya da herhangi bir yetkilimiz asla Bulgar Milli İstihbarat birimleriyle iş birliği içerisinde dahi olmamıştır.
Seçmenimizin 6 nolu seçim pusulası ile oy kullanmasını ve bizleri desteklemelerini bekliyoruz.
Bulgaristan’daki gelişmelerde Türkiye’deki siyasi çekişmelerin etkisi altında zarar göreceğini zira Bulgaristan’daki durumumuz ve milli meselelerimiz bir siyasi çekişmeye maruz kalmaması ve siyaset gözüyle asla bakılmaması gerekiyor. Zira MHP, CHP tamamen kendi ideoloji ve düşüncelerinin aksine türk milletimize zarar veren kişilere destek olması ve görünmesi milletimiz için son derece zararlı kabul edilemez. Milli meselelerimize ve halkımıza son derece zararlıdır.” (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.