Bulgaristan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Festival’de stant açtı

24
Babaeski Bulgaristan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Belediyesi Festival Komitesi Başkanlığı’nca bu yıl 44’üncüsü düzenlenen “Tarım Festivali’nde” stant açtı.
HABER MERKEZİ
Babaeski Bulgaristan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Belediyesi Festival Komitesi Başkanlığı’nca bu yıl 44’üncüsü düzenlenen “Tarım Festivali’nde” stant açtı. 
Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Özcan etkinlikle ilgili şunları söyledi;
“Derneğimiz Babaeski’de; Türkiye’de Balkanlardan göç eden ve Balkanlarda yaşamlarını sürdüren soydaşlarımızın kültürlerini yaşatmak, aralarındaki sosyo-ekonomik dayanışma ve gelişmeyi sağlamak, Balkan ülkeleri ile iyi ilişkilerimizin geliştirilmesi, dostluk ve kardeşliğin güçlenmesi, bölge ve Dünya barışının sağlanması için çalışmak, soydaşların yasalar ve uluslar arası anlaşmalarla elde edilmiş haklarını korumak ve bu hakları geliştirmek için çalışmak amacıyla kurulmuştur. 44.Tarım Festivali’nde açmış olduğumuz bu güzel yöresel ürünlerimizi teşhir eden standımızda Derneğimize,  gösterilen ilgiden oldukça memnun kaldık. Biz burada kendi evlerimizde hazırladığımız yaprak sarması, gözleme, sigara böreği, lokma, tatlı çeşitleri soğuk ve sıcak içecek çeşitleri ile derneğimize gelir elde edip, bir nebze olsun katkıda bulunduk. Festival çok yoğun ve coşkulu bir şekilde geçti. Bu kadar ilgi göreceğimizi beklemiyorduk. İnanın bu bizleri çok mutlu etti. Bize stant konusunda yardımcı olan Sayın Belediye Başkanımız Abdullah Hacı’ya, Yönetim Kurulum adına teşekkür ediyor, saygılarımı sunarım.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here