Bulgaristan Gabrova Teknik Üniversitesi’nden NKÜ’ ye ziyaret

25
Bulgaristan Gabrova Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi Tekstil Makineleri ve Teknoloji Bölümü, Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektörlüğü’nü ziyaret etti.

     NKÜ Rektörü Nizamettin Şenköylü, ziyarette yaptığı konuşmada, Bulgaristan ve Balkanlar’daki diğer üniversiteler ile eğitim-öğretim alanında ilişkilerin güçlendirilmesi gerektiğini belirtti.
     Karşılıklı öğretim elemanı ve öğrenci değişimi, eğitim kurumları arasında değişimi teşvik etmek amacı ile ikili ilişkilerin yoğunlaştığı bir döneme girildiğini ifade eden Şenköylü, Bulgaristan Gabrova Teknik Üniversitesi ile tekstil dışındaki alanlarda da ikili anlaşmalar yapılabileceğini söyledi.
     Üniversiteler arasında imzalanan ikili anlaşmaların ülkeler arasında var olan barış, dostluk ve kardeşlik ilişkilerini pekiştirdiğini söyleyen Şenköylü, şöyle konuştu:
     ”Günümüzün küreselleşen dünyasında dünya üniversiteleri bir yandan birbirleri ile rekabet halinde iken, bir yandan da ortak konularda görüş alışverişinde bulunmayı ihmal etmemektedir. 20 yıl içinde dünya üniversiteleri arasında ilk 500’e girmeyi hedefleyen üniversitemiz uluslararası çalışmalarına her gün bir yenisini eklemektedir. İki üniversite arasında yalnızca eğitim alanında değil, bilimsel, kültürel ve sosyal alanlarda da gerçekleştirilecek ortaklaşa etkinliklerle işbirliğinin güçlenecektir.”
     Ziyarete, Gabrova Teknik Üniversitesi Tekstil Makineleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ivan Ivanov, öğretim üyeleri Doç. Dr. Dubrin Genchv ve Doç. Dr. Yordanka Angelova, Teknik Sekreter Albena Bochevska, NKÜ Erasmus Kurum Koordinatörü Prof. Dr. Nuray Özer, Çerkezköy Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ömer Azabağaoğlu ve Çorlu Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hikmet Ziya Özek de katıldı. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here